Ovidiu Dananae a semnat cu Steaua!

Dupa lovitura data ieri lui Dinamo, adica transferul lui Pirvulescu, Steaua a mai rezolvat azi o achizitie: Dananae (26 de ani).

Ros-albastrii si-au acoperit astfel ultimul post deficitar, cel de fundas dreapta. Ovidiu Dananae a semnat in urma cu citeva minute contractul cu Steaua. Este vorba despre o intelegere pe 4 ani si jumatate, dar in vara clubul o poate rezilia daca olteanul nu va da satisfactie sau daca problemele sale medicale vor recidiva.

Dananae, desemnat cel mai bun fundas dreapta al Ligii I in Top Gazeta pentru sezonul 2008-2009, a suferit in 2009 o accidentare grava la ligamente, iar in prima parte a acestui campionat a jucat in Rusia, la Tom Tomsk.

Sursa: gsp

Cupa Spaniei: Barcelona - Osasuna 4-0/ Catalanii, cu un pas in sferturi... VIDEO! Bogdan Stancu a marcat un gol de generic contra lui Fenerbahce!...