Pandurii Tg Jiu - Gaz Metan Medias 1-0 \ Gorjenii peste Steaua in clasament

Pandurii au trecut la limita de Gaz Metan, cu 1-0, si s-au instalat pana etapa viitoare pe a cincea pozitie a clasamentului din Liga 1, peste Vaslui sau Steaua.

Echipa lui Petre Grigoras a castigat intalnirea cu mediesenii datorita golului inscris de Stromajer.

Viera s-a remarcat in defensiva gazdelor si nu a lasat nici un adversar sa treaca de el, facand foarte bine si faza ofensiva. Stromajer si Vranjes s-au inteles excelent in atac, in timp ce Lemnaru a ratat cateva ocazii bune de a inscrie.

De partea cealalta, in minutul 20 Paul Pirvulescu s-a accidentat grav si a fost transferat la spital, acolo unde si-a revenit dupa ce s-a lovit la cap de genunchiul unui adversar. Bawab a ratat in ultimele minute ocazia de a pleca cu un punct de la Tg.Jiu si Pandurii obtine victoria la limita.

Sursa: gsp

VIDEO! Danciulescu a inscris golul 200 in Liga 1... Antrenorul lui Maccabi Haifa: ”E mai bine ca a plecat Levy!”...