Preliminarii EURO 2012: Anglia revine de la 0-2 cu Elvetia. Portugalia - Norvegia 1-0. Vezi rezultatele complete!

Anglia a revenit de la 0-2 si a salvat un punct din meciul cu Elvetia de pe Wembley, scor 2-2, in preliminariile pentru EURO 2012. Tranquillo Barnetta a reusit o dubla in urma unor lovituri libere si, dupa 35 minute de joc, Elvetia conducea pe Wembley cu 2-0. Replica englezilor a venit imediat, Lampard transformand un penalty inainte de pauza, pentru ca Ashley Young sa egaleze in debutul partii secunde si sa stabileasca rezultatul final.

Preliminarii EURO 2012, 04.06.2011:

Grupa B:

Rusia - Armenia 3-1 (Pavlyuchenko '26, '59, '73-penalty/ Pizzelli '25)

Grupa F:

Letonia - Israel 1-2 (Cauna '62/ Benayoun '19, Haim '43-penalty)
Grecia - Malta 3-1 (Fetafatzidis '8, '64, Papadopoulos '26/ Mifsud '54)

Grupa G:

Anglia - Elvetia 2-2 (Lampard '37-penalty, Young '51/ Barnetta '32, '35)
Muntenegru - Bulgaria 1-1 (Djalovic '53/ Popov '66)

Grupa H:

Islanda - Danemarca 0-2 (Schone '60, Eriksen '75)

5. Islanda 1 punct

Turul Romaniei: Italianul Christian Grazian se impune in prima etapa... Turul Romaniei: Peter Merx s-a impus in etapa a 4-a...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58