Primera Division: Real Madrid se distanteaza la 7 puncte in fata Barcelonei

Real Madrid s-a distantat la sapte puncte in fruntea clasamentului din Primera Division, dupa victoria de pe teren propriu cu Zaragoza, scor 3-1. Barcelona a inregistrat un semi-esec in deplasarea de la Villarreal, remizand, scor 0-0.

Galacticii s-au impus cu emotii in fata ultimei clasate din campionatul spaniol. Lafita a deschis scorul in minutul 11, iar fanii Realului incepeau deja sa-si fluiere fanii, mai ales ca jocul ofensiv nu mergea.

Kaka a readus insa lucrurile la normal in minutul 32, iar Ronaldo a facut 2-1 in minutul 49 dintr-o faza in care a fost suspect de ofsaid.

Ultimul gol al partidei a fost reusit de neamtul Mesut Ozil in minutul 56.

Echipe:

Real Madrid: Casillas - Altintop, Carvalho, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso (Lass 62'), Granero, Ozil - Kaka (Callejon 67'), Cristiano Ronaldo, Benzema (Higuain 72').

Real Zaragoza: Roberto - Lanzaro, Da Silva, Paredes, Obradovic - Dujmovic, Apono, Ruben Micael (Helder Postiga 55'), Luis Garcia (Abraham 74') - Lafita, Aranda (Barrera 67')

4 Levante 31 etc.

CAN 2012: Guinea face scor cu Bostwana. Ghana, ca si calificata in "sferturi"... Horia Tecau, campion la dublu mixt...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58