Real Madrid, invinsa de Celta Vigo in prima mansa a Cupei Spaniei! Rezultatele din Optimi

Real Madrid a pierdut in fata celor de la Celta Vigo, scor 1-2, in prima mansa a Cupei Spaniei. Unicul gol al madrilenilor a fost reusit de Cristiano Ronaldo cu trei minute inainte de final.

Galaxia Realului s-a cutremurat inca o data in 2012, de aceasta data in Cupa Spaniei. Elevii lui Jose Mourinho au pierdut prima mansa a Cupei Regelui, disputata pe terenul lui Celta Vigo.

Dupa o prima repriza fara gol, dar cu cele mai multe sanse pentru Celta, meciul s-a animat in partea a doua. Gazdele au deschis scorul prin Mario Bermejo (56) si si-au dublat avantajul dupa reusita extraordinara a lui Bustos (78), care l-a lasat masca pe Adan cu un sut de la 25 de metri.

Golul care ii mentine pe madrileni in cursa de calificare a fost reusit pe final de partida. Cristiano Ronaldo (87), plecat de la limita ofsaidului, l-a invins pe Sergio Alvarez cu un sut din interiorul careului.

Returul se va disputa miercuri, 19 decembrie 2012, pe Santiago Bernabeu.

Eibar-Malaga / Amanat

Returul va avea loc miercuri, 19 decembrie 2012.

Adrian Mutu a marcat al treilea gol in tricoul lui Ajaccio... West Ham, alaturi de Bart si Lisa in Familia Simpson...