RESPECT! Omule, ridică-te și stai drept când vezi clipul acesta! S-a târît 270 de metri ca să termine Maratonul!

După trei ore de alergat, keniana Hyvon Ngetich era liderul Maratonului din Texas. Cu 600 de metri înainte de finiș, a clacat și ultimii 270 de pași i-a făcut târându-se. A terminat pe locul al treilea, dar a câștigat simpatia miilor de spectatori

Cu 600 de metri înaintea finișului Maratonului din Texas, keniana Hyvon Ngetich se afla pe primul loc. Filmul i s-a rupt, picioarele n-au mai ascultat-o pe atleta de 29 de ani. Ultimii 270 de metri au fost ucigători. Hyvon a căzut în genunchi și, așa, a continuat cursa, în încurajările miilor de spectatori. Nu a dat voie nimănui să o atingă, pentru că asta însemna pierderea cursei.

Finalmente, a terminat pe locul trei, cu 3:04:03, dar a demonstrat că omul își poate împinge limitele la infinit!

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58