Roger Federer a revenit printre cei mai buni! Tenismenul, din nou în Top 10, după ce a câştigat Australian Open. Cum arată clasamentul

Tenismenul elveţian Roger Federer a revenit în primii zece jucători din clasamentul ATP, după ce a câştigat Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, a anunţat, luni, site-ul atpworldtour.com.

Tenismenul elveţian Roger Federer a revenit în primii zece jucători din clasamentul ATP, după ce a câştigat Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, a anunţat, luni, site-ul atpworldtour.com, potrivit news.ro.

Federer a urcat de pe locul 17 pe 10, după l-a învins, duminică, pe spaniolul Rafael Nadal (care a urcat şi el trei poziţii) în finala de la Melbourne.

Cel mai bine clasat jucător român este Marius Copil, care a coborât două poziţii şi se află pe locul 129, cu 464 de puncte.

Primele zece poziţii în clasamentul de simplu sunt ocupate de următorii jucători: