Rubin Kazan - Kuban Krasnodar 0-2/ "Bursucul" revine la victorie dupa trei esecuri consecutive

Kuban Krasnodar simte din nou gustul succesului! Dupa trei infrangeri consecutive, formatia antrenata de Dan Petrescu a reusit sa se impuna pe terenul celor de la Rubin Kazan, scor 2-0. Golurile formatiei pregatite de fostul technician al Unirii Urziceni au fost inscrise de Zelao (53') si Gigel Bucur (70').

Scorul a fost deschis de brazilianul Zelao in minutul 53, cu o lovitura de cap, in urma unui corner executat de pe partea dreapta a atacului formatiei antrenate de Dan Petrescu. 17 minute mai tirziu, romanul Gigel Bucur a patruns vijelios in careu si a inscris cu un sut sec, fara sperante pentru portarul advers.

Echipe:

Rubin Kazan: Ryzhikov - Bocchetti, Sharonov, Navas, Ansaldi - Lebedenko, Nemov, Natcho, Bystrov, Kasaev - Medvedev.

Kuban Krasnodar: Budakov - Zhavnerchik, Armas, Zelao, Kozlov - Varga, Kulik, Tlisov, Bucur, Maksimov - Traore. Antrenor: Dan Petrescu.