Spectacol pe Santiago Bernabeu! Real Madrid a intors rezultatul cu Manchester City in ultimele 3 minute. Vezi rezultatele inregistrate marti seara in Champions League!

Marti a debutat o noua editie a Ligii Campionilor! Meciul vedeta al primei zile a fost confruntarea dintre Real Madrid si Manchester City. Galacticii au intors spectaculos scorul in ultimele 3 minute, dupa ce in minutul 85 erau condusi cu 2-1.

Dupa o prima repriza fara gol, in care elevii antrenati de Jose Mourinho s-au intrecut in ratari, englezii au dat lovitura in minutul 68. Dzeko a finalizat un contraatac initiat de Tevez si continuat de Yaya Toure.

Galacticii au restabilit egalitatea prin Marcelo, dar formatia lui Roberto Mancini a trecut din nou in avantaj. In minutul 85, Xabi Alonso a deviat in poarta lui Casillas o centrare inselatoare trimisa de Kolarov.

Ultimele trei minute au fost senzationale pentru gazde, care au intors rezultatul prin Benzema, cu primul gol din sezon, si Ronaldo. Portughezul a luat o actiune pe cont propriu a patruns in careu si a sutat din unghi, marcand dupa o gafa mare a lui Hart.

Echipe:

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo - Khedira, Essien, Xabi Alonso - Di Maria, Higuain, Ronaldo

Rezerve: Adan, Ramos, Coentrao, Kaka, Ozil, Modric, Benzema

MANCHESTER CITY: Hart - Maicon, Kompany, Nastasic, Clichy - Yaya Toure, Javi Garcia, Barry - Silva, Tevez, Nasri

Rezerve: Pantilimon, Zabaleta, Lecott, Kolarov, Rodwell, Dzeko, Aguero

Rezultatele inregistrate marti in grupele Champions League:

Grupa A:

Dinamo Zagreb - Porto 0-2 (Lucho Gonzalez '41, Defour '92)

PSG - Dinamo Kiev 4-1 (Ibrahimovici '19, Thiago Silva '29, Alex '33, Pastore '89/ Miguel Veloso '87)

Grupa B:

Montpellier - Arsenal 1-2 (Belhanda '8/ Podolski '16, Gervinho '18)

Olympiakos - Schalke 1-2 (Abdoun '58/ Howedes '41, Huntelaar '59)

Grupa C:

AC Milan - Anderlecht 0-0

Malaga - Zenit 3-0 (Isco'3 '76, Saviola '13)

Grupa D:

Dortmund - Ajax 1-0 (Lewandowski '87)

Real Madrid - Manchester City 3-2 (Marcelo '76, Benzema '87, Ronaldo '91/ Dzeko '68, Kolarov '85)

Lupta deschisa in DTM: Spengler si BMW au castigat la Oschersleben... Secretul lui Eduard Novak, sportivul medaliat cu aur la Jocurile Paralimpice: "Trebuie sa vrei din inima"...