Sportul Studentesc - Steaua 1-2/ Salvati de "dubla" lui Maicon

Steaua Bucuresti s-a chinuit sa treaca de “lantern rosie” Sportul Studentesc, in deplasare, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 27-a din Liga 1. Studentii au deschis scorul prin Irimia, in minutul 65, ros-albastrii intorcand rezultatul in ultimele zece minute prin “dubla” lui Maicon (80, 86).

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min.64: Irimia inscrie din voleu, de la aproximativ 14 metri, dupa un corner executat de Balan

1-1, min. 80: Maicon egaleaza cu o lovitura de cap din 5 metri, dupa o centrare a lui Brandan

1-2, min 86: Centrare Radut de pe partea stanga, fundasii Sportului lasa mingea sa treaca, iar Maicon preia de la 6 metri si inscrie pe langa portarul Viciu.

Sportul Studentesc: 33. Viciu - 24. Patriche (15. Ciupe '43), 5. Lung, 27. Ratiu, 23. Maxim - 30. Irimia, 29. Farmache - 28. Balan (26. Rusu '79), 10. Ferfelea, 22. Postolache (8. Nae '90) - 9. Curelea. Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: 12. Tatarusanu - 18. Martinovici, 22. Galamaz, 23. Geraldo, 14. Latovlevici (99. Maicon '73) - 27. Marinescu (11. Onofras '55), 26. Bicfalvi, 5. Brandan, 10. Tanase - 20. Dica (8. Radut '46), 17. Bilasco. Antrenor: Sorin Cartu.

Sebastian Vettel, fara rival in antrenamentele pentru MP al Chinei... Liga 2: Petrolul si Ceahlaul continua drumul spre promovare. Vezi rezutatele inregistrate in etapa 22!...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58