Steaua s-a calificat in finala Cupei Romaniei

Steaua Bucuresti a reusit sa se califice in finala Cupei Romaniei, dupa o pauza de 12 ani, in urma rezultatului de egalitate, scor 1-1, contra lui FC Brasov, in mansa a doua din cadrul semifinalelor. Ilyes a deschis scorul pentru gazde din penalty(41), iar Dica a restabilit egalitatea in minutul 86. In tur, scorul a fost 0-0.

FC Brasov:
Marc - Oros, Rusu, Majernik, Cr. Ionescu - Toloza, Ilyes, Cristescu, Viveiros (63 Cardoso), Chipciu (72 Distefano) - Teixeira. Antrenor: Antonio Conceicao

Steaua: Tatarusanu - Emeghara (77 Maicon), Gardos, Geraldo, Latovlevici - Nicolita, Marinescu (53 Radut), Brandan, Tanase (71 Szekely) - Dica, Bilasco. Antrenor: Gabriel Caramarin

Arbitri: Cristian Balaj - Zoltan Szekely, Aurel Onita

Viborg renunta la Amariei, care poate reveni in Romania... VIDEO! Vezi cum fredoneaza Djokovic melodia “Senzatii” a formatiei Sistem...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58