Steaua-Vaslui 0-1: Temwanjera le-a provocat steliştilor prima înfrângere din acest sezon

Greviştii au învins campioana! Ajunşi în Bucureşti cu doar câteva ore înainte de partidă, fotbaliştii Vasluiului au dat lovitura în Ghencea, după o partidă în care au jucat mult mai bine decât steliştii

Unicul gol al unui meci care a semănat a fotbal doar în repriza a doua a fost reuşit de Mike Temwanjera, în minutul 85. Atacantul Vasluiului a scăpat singur cu Niţă, după un pas greşit la ofsaid al lui Latovlevici, şi l-a învins pe portarul stelist cu un şut imparabil, la colţul scurt.

A fost prima înfrângere a steliştilor în actuala ediţie a Ligii I şi o demonstraţie incredibilă de voinţă şi caracter a trupei antrenate de Liviu Ciobotariu.

CELE MAI IMPORTANTE EVENIMENTE

Min. 90+4 | Fluier final!

Min. 90+3 | SCHIMBARE LA VASLUI: Buziuc intră în locul lui Abelairas

Min. 90+2 | Cerniauskas primeşte cartonaş galben pentru tragere de timp!

Min. 90+2 | SCHIMBARE LA VASLUI: Intră Pătulea şi iese Temwanjera!

Min. 90 | Patru minute de prelungire

Min. 90 | SCHIMBARE LA VASLUI! Intră Prahici şi iese Gil Bahia

Min. 85 | GOOOL VASLUI! Temwanjera scapă singur cu Niţă şi îl învinge cu un şut la colţul scurt! Lovitură de teatru în Ghencea!

Min. 84 | Se joacă pe contre în acest final de meci. Viveiros şutează alături, Tănase, la faza imediat următoare, este blocat de Cerniauskas!

Min. 78 | O nouă ocazie mare de gol pentru Vaslui! Antal centrează în faţa porţii, dar Temwanjera ajunge puţin prea târziu!

Min. 70 | Mihai Răduţ îşi face rapid simţită prezenţa pe teren. Ia galben

Min. 64 | ULTIMA SCHIMBARE LA STEAUA: Intră Răduţ în locul lui Nicuşor Stanciu

Min. 63 | Şi Piovaccari este avertizat

Min. 60 | Cartonaş galben pentru Gardoş în urma unei intrări întârziate asupra lui Antal.

Min. 58 | Cea mai mare ocazie a meciului le aparţine vasluienilor! Antal şutează puţin pe lângă, după o fază excelentă!

Min. 55 | Abelairas vede cartonaşul galben

Min. 54 | Grădinaru şutează de la mare distanţă! Nicio emoţie pentru Cerniauskas

Min. 46 | SCHIMBARE LA STEAUA: Latovlevici îi ia locul lui Pârvulescu

Min. 46 | SCHIMBARE LA STEAUA: Grădinaru intră în locul lui Chipciu

Min. 46 | A început repriza a doua!

Min. 45+1 | Pauză în Ghencea!

Min. 45 | Un minut suplimentar pentru prima repriză

Min. 44 | Gil Bahia a profitat de spaţiul lăsat liber în banda stângă de stelişti, dar şutul său a trecut pe deasupra porţii lui Niţă

Min. 28 | După un început echilibrat, steliştii au pus stăpânire pe joc şi s-au instalat în jumătatea echipei din Vaslui.

Min. 22 | Dublă ocazie pentru stelişti! Chipciu trage, din 6 metri, direct în portarul oaspeţilor, mingea ajunge la Piovaccari, care trage mult alături

Min. 14 | Şansă mare de gol! Antal este lansat bine de Temwanjera însă şutul său, din cădere, trece mult peste poartă.

Min. 10 | Antal şutează de la 25 de metri, dar şutul său este reţinut fără probleme de Niţă

Min. 6 | Mike Temwanjera primeşte primul cartonaş galben al partidei

Min. 5 | Mingea centrată de Muşat se duce mult pe lângă poarta lui Niţă, înlocuitorul lui Ciprian Tătăruşanu din această seară.

Min. 1 | Steliştii au prima mare ocazie de gol. Şutul lui Piovaccari este respins în corner de Cerniauskas!

Min. 1 | A început partida.

20:35 | După cinci minute de aşteptare, cei 22 de jucători îşi fac apariţie pe gazon! Au intrat mai întâi steliştii, iar apoi, la două minute distanţă, au venit şi vasluienii.

20:34 | Meciul întârzie să înceapă! Fotbaliştii de la FC Vaslui nu au ieşit încă de la vestiare!

20:30 | Bun găsit, prieteni, la o nouă partidă din Liga I! Alberto Boţoghină şi Bogdan Chiriţescu vă invită să urmăriţi şi să comentaţi aici, pe www.a1.ro, cele mai importante faze ale meciului dintre Steaua Bucureşti şi FC Vaslui. Pentru a vedea ONLINE partida vă rugăm să intraţi pe www.antenaplay.ro!

ECHIPELE DE START

STEAUA :: Niţă - Prepeliţă, Varela, Gardoş, Pîrvulescu - Pintilii, N. Stanciu - Keşeru, Chipciu, Tănase - Piovaccari
Rezerve: Tătăruşanu, Rîpă, L. Filip, Latovlevici, Grădinaru, Răduţ, G. Iancu
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

VASLUI :: Cerniauskas – Bahia, Ortiz, Balaur, Muşat – Razzotti, Madson – Antal, Abelairas, Viveiros – Temwanjera
Rezerve: Straton, Cuerro, Popovici, Pătulea, Buziuc, Mareş, Prahici
Antrenor: Liviu Ciobotariu

TE-AR PUTEA INTERESA ŞI:

> Vasluienii le-au pregătit o surpriză steliştilor! Titularii sosesc în Ghencea pentru un protest inedit

> Până la urmă, se joacă!!!

Prinţ cu câştig de cauză! Steaua, obligată să-i plătească peste 100.000 de euro lui Adrian Cristea... Demn de un campion! Michael Schumacher face "mici progrese care ne dau mult curaj"! Ultimele detalii OFICIALE ...