Vezi rezultatele consemnate in turul I preliminar al Ligii Campionilor!

Noua editie a Ligii Campionilor a debutat marti cu cele doua meciuri din primul tur preliminar. Campioana Maltei, FC Valletta, si cea a Luxembourgului, F91 Dudelange, se pot considera practic calificate in faza urmatoare, dupa ce au obtinut victorii clare in deplasare.

SP Tre Fiori (San Marino) nu a avut practic nicio sansa in partida de pe teren propriu cu FC Valletta, maltezii impunandu-se cu 3-0. Denni a deschis scorul exact inainte de pauza, iar Alfred Effiong a marcat pentru 2-0 imediat dupa revenirea de la vestiare. Rezultatul final a fost stabilit de Gilbert Agius, care a transformat un penalty in minutul 70.

Meciurile retur se vor desfasura saptamana viitoare, pe 5 iulie, Dudelange - Santa Coloma, si pe 6 iulie, Valletta - Tre Fiori.

Romania a coborat pe locul 53 in ierarhia FIFA. Tricolorii, sub Burkina Faso si Panama... Perechea Tecau - Lindstedt, in finala turneului de dublu de la Wimbledon...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 8: Prăjitură Mont Blanc Marti, 21.05.2024, 10:00