Victoria Branesti - Unirea Urziceni 4-1/ Ialomitenii, pe topogan

Vicecampioana Romaniei, Unirea Urziceni, a suferit un esec usturator in fata Victoriei Branesti, in deplasare, scor 1-4, intr-un meci contand pentru etapa a 14-a din Liga 1 si se afunda tot mai mult in subsolul clasamentului.

In minutul 70, gazdele au trecut in avantaj prin golul marcat de Simion, care a inscris in urma unui sut foarte bun de la marginea careului. Patru minute mai tarziu s-a facut 3-1 pentru Branesti, dupa ce Olariu resusit "dubla"tot din penalty.

Scorul final a fost stabilit in minutul 87 dupa un gol al lui Coman, care a marcat cu capul de la sase metri, din centrarea excelenta a lui Nicola.

Echipe de start:

FC Victoria Branesti: Stoicescu - Maghici, Al. Iacob, Sg. Bar, Marincau, Nicola - Oprea, D. Popa, Olariu, Avram - Simion

Unirea Urziceni: Balgradean - Blay, E.Nicu, Mehmedovici, Musat - Maftei, Muzac - Semedo, Todoran, Fl. Matei - Rusescu

Claudiu Niculescu, antrenor interimar la U Cluj... Primera Division: Real se impune in derby-ul capitalei Spaniei (VIDEO)...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00