Victorie şi assist pentru Ionuţ Radu în Serie A: Genoa – Fiorentina, scor 2-1

Formaţia Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Fiorentina, într-un meci din etapa a doua a campionatului Italiei.

Învingătorii au marcat prin Zapata ’11 şi Kouame ’65, acesta din urmă direct după o degajare a lui Ionuţ Radu.

Pentru Fiorentina a înscris Pulgar, în minutul 76.

Tot duminică, echipa Lecce, cu Romario Benzar pe teren până în minutul 59, a fost învinsă acasă de Hellas Verona, cu scorul de 1-0. A marcat Pessina, în minutul 81.

Alte rezultate din Serie A:

Atalanta – Torino 2-3

Cagliari – Inter Milano 1-2

Sassuolo – Sampdoria 4-1

Udinese – Parma 1-3

Neil Lennon se gândeşte la revanşa cu CFR Cluj mai mult decât la meciurile cu Lazio şi Rennes... Vintilă: Eu decid cine joacă şi cine nu joacă; Mă bucur că Harlem dă goluri şi cu kilograme în plus...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58