Victorie uriașă pentru naționala de tineret! Elveția U21 - România U21 0-2! Gol fabulos marcat de fotbalistul dorit de FCSB

Naționala de tinerat U21 a României a obținut o victorie extrem de importantă în campania de calificare la Euro 2019. Elevii lui Isăilă s-au impus în deplasare contra reprezentativei similare a Elveției, scor 2-0

Naționala de tinerat U21 a României a obținut o victorie extrem de importantă în campania de calificare la Euro 2019. Elevii lui Isăilă s-au impus în deplasare contra reprezentativei similare a Elveției, scor 2-0, și au luat o opțiune importantă pentru primele două poziții într-o grupă extrem de dificilă.

Fără câteva piese de bază în lot, printre care se remarcă jucătorii celor de la FCSB, Dragoș Nedelcu și Florinel Coman, elevii lui Isăilă au avut o evoluție foarte bună și s-au impus grație reușitelor lui Dobre (minutul 24) și Cicâldău (minutul 87). Acesta din urmă, un jucător intrat de curând în atenția lui Gigi Becali, a marcat un gol superb, cu un șut la vinclu.

ROMÂNIA U21: 1. I. Radu (Cpt.) - 6. Cr. Manea, 15. I. Nedelcearu, 4. Al. Pașcanu, 3. A. Radu - 21. M. Dulca, 22. Al. Cicâldău - 11. M. Dobre, 10. I. Hagi, 20. A. Burlacu - 9. Pușcaș. Selecționer: Daniel Isăilă.
Rezerve: 12. R. Stoian, 2. Fl. Ștefan, 5. V. Ghiță, 7. V. Costache, 13. V. Screciu, 18. S. Balaure, 19. Al. Tudorie.