Articole despre accidentare halep

Simona Halep, aproape de o decizie radicală în privința viitorului apropiat: ”Voi avea nevoie de tratament. Nu știu dacă voi juca!”

Simona Halep , liderul WTA, are un parcurs perfect la Australian Open, acolo unde a ajuns deja în sferturile de finală, egalându-și astfel cea mai bună performanță la Antipozi. Această performanță a avut la bază un efort...

Marti, 23.01.2018, 12:01

Simona Halep nu a resimțit deloc accidentarea din turul I de la Australian Open și nici meciul maraton cu Lauren Davis și s-a calificat în sferturile de finală de la Australian Open, după ce a trecut în minimum de seturi,...

Luni, 22.01.2018, 09:49
Halep încheie cu emoții și în suferință primul meci de la Australian Open: victorie cu Aiava, scor 7-6, 6-1, dar o accidentare urâtă

Meci extrem de dificil pentru Simona Halep în turul I de la Australian Open. După ce a defilat în China, liderul WTA a avut probleme uriașe în duelul cu puștoaica de 17 ani din Australia, Destanee Aiava. Liderul WTA s-a impus cu scorul de 7-6 (5), 6-1, în urma unui meci în care, pe lângă Aiava, Halep a înfruntat și o urâtă accidentare în setul secund.

Marti, 16.01.2018, 08:39