Articole despre adelaide

Barty şi Iastremska în finala turneului de la Adelaide

Jucătoarele Ashleigh Barty şi Daiana Iastremska s-au calificat, vineri, în finala turneului de la Adelaide, cu premii totale de 848.000 de dolari.

Vineri, 17.01.2020, 12:07
Simona Halep, învinsă de Arina Sabalenka, scor 6-4, 6-2, în sferturi, la Adelaide

Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-2, de Arina Sabalenka, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Adelaide, aflat la prima ediţie.

Joi, 16.01.2020, 05:50
Simona Halep va evolua cu Arina Sabalenka joi, nu mai devreme de ora 04.30

Simona Halep, locul 4 mondial, va evolua contra belarusei Arina Sabalenka, joi, nu mai devreme de ora 04.30, în sferturi la turneul de la Adelaide.

Miercuri, 15.01.2020, 11:22
Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Arina Sabalenka, din Belarus, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe americanca Bernarda Pera, locul 70 WTA, venită din calificări, şi a acces în sferturi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Miercuri, 15.01.2020, 10:10

Simona Halep va evolua cu Ajla Tomljanovici, marţi dimineaţă, nu mai devreme de ora 10.00, în turul doi la turneul de la Adelaide.

Luni, 13.01.2020, 12:07
Simona Halep a pierdut primul meci jucat în 2020. Ea şi Raluca Olaru au fost învinse în primul tur la dublu, la Adelaide

Simona Halep şi Raluca Olaru au fost eliminate, luni, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Adelaide, de categorie Premier.

Luni, 13.01.2020, 07:11
Ajla Tomljanovici, adversara Simonei Halep în turul doi la Adelaide

Ajla Tomljanovici, locul 54 WTA, a învins-o pe sportiva Iulia Putinţeva, din Kazahstan, locul 37 mondial, şi s-a calificat în turul doi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Luni, 13.01.2020, 06:49
Belinda Bencic, locul 8 WTA, va evolua la turneul de la Adelaide, la care participă şi Simona Halep

Jucătoarea elveţiană Belinda Bencic, locul 8 WTA, va evolua la turneul de la Adelaide, la care participă şi Simona halep, locul 3 WTA, au anunţat, miercuri, organizatorii.

Miercuri, 08.01.2020, 11:49
Copil cu dizabilități, lovit cu pumnii și picioarele de trei adolescente. Ce spuneau fetele în timpul atacului VIDEO

Violența în rândul adolescenților se răspândește ca o epidemie. Un nou atac înfiorător a fost filmat și postat pe rețelele de socializare. În imagini, se vede cum 3 fete lovesc un copil cu dizabilități.

Joi, 31.01.2019, 18:00
Imagini înfiorătoare! 14 pisici au stat încuiate într-o casă, până s-au mâncat între ele de foame. Blana animalelor și oasele, împrăștiate în întreaga locuință

O femeie din Adelaide, Australia a încuiat 14 pisici în propria casă, unde le-a lăsat atât de mult timp, încât au ajuns să se mănânce între ele, de foame.

Miercuri, 23.11.2016, 15:18