Articole despre campionatele europene de natatie

David Popovici, calificat în semifinale la 200 m, la CE de natație de la Belgrad. Cursa se vede live de la 19:41, În AntenaPLAY

David Popovici este într-o formă de zile mari! Sportivul a avut o cursă fabuloasă și s-a calificat cu cel mai bun timp în semifinalele probei de 200 m liber.

Joi, 20.06.2024, 11:05
David Popovici, medalie de aur la Campionatele Europene de Natație de la Belgrad, proba de 100 m. Cursa a fost în AntenaPLAY

David Popovici a obținut medalia de aur pentru România la Campionatele Europene de Natație de la Belgrad. Sportivul român a făcut o cursă de senzație la proba de 100 m liber, transmisă live în AntenaPLAY și pe Antena 3 CNN.

Miercuri, 19.06.2024, 19:56
România a obținut o medalie de aur și una de argint la Campionatele Europene de Natație de la Helsinki

Anul acesta, România s-a întors cu o medalie de aur și una de argint la înot, ambele câștigate de sportivul Daniel Martin, antrenat de Matei Iulian.

Marti, 10.07.2018, 11:11