Articole despre copa del rey

Senzațional! Iniesta i-a fost copil de mingi lui Gică Popescu și lui Prodan! ”Atunci am avut voie să stăm până la 3 dimineața”

Andres Iniesta a acordat un amplu interviu posului de radio ”Onda Cero”. A vorbit despre întreaga sa carieră și a ajuns și la perioada de copil de mingi. ”Am stat pe margine la Barcelona - Atletico Madrid, 5-4. Doamne, ce meci! Atunci, pentru că am învins, noi, cei tineri, am avut voie să ne culcăm la 3 dimineața”. Andres face referire la partida de Cupa Spaniei, din 12 martie 1997, când pe gazon s-au aflat Gică Popescu și Daniel Prodan, iar Pantic a marcat patru goluri

Marti, 15.05.2018, 07:47
Real Madrid - Barcelona 1-2 \ Catalanii raman extraterestrii

Barcelona s-a impus cu 2-1 pe Bernabeu, administrandu-i o noua infrangere celor de la Real Madrid, intr-un meci dominat copios.

Miercuri, 18.01.2012, 00:00
Benzema l-a egalat pe Zidane

Fostul atacant al lui Lyon a marcat in doi ani jumate la Real tot atatea goluri cate a reusit Zidane in tricoul galacticilor.

Miercuri, 04.01.2012, 00:00
Revenire incredibila a Realului cu Malaga

Galacticii au castigat cu 3-2 impotriva Malagai si s-au calificat in sferturile Cupei Spaniei, desi in minutul 29 erau condusi cu 2-0.

Simeone il inlocuie pe Mazano pe banca lui Atletico Madrid

Schimbarea vine in urma eliminarii madrilenilor din Copa del Rey.

Joi, 22.12.2011, 00:00
Atletico Madrid si Villarreal, eliminate din Cupa Regelui. Alcorcon produce o noua surpriza

Atletico Madrid si Villarreal au fost eliminate surprinzator din Cupa Regelui de echipe din diviziile inferioare, in timp ce Alcorcon, formatia care in urma cu doua sezoane invinge cu 4-0 pe Real Madrid, s-a calificat in fata celor de la Zaragoza.