Articole despre gold cup

Mexicul a câştigat Gold Cup pentru a opta oară

Reprezentativa Mexicului a câştigat Gold Cup a opta oară, după ce a învins, duminică, la Chicago, cu scorul de 1-0 (0-0), naţionala SUA.

Luni, 08.07.2019, 09:01
Brazilia – Peru, finala Copa America. Mexic – SUA, ultimul act al Gold Cup

Reprezentativa statului Peru s-a calificat, miercuri, în finala Copa America, învingând în semifinale selecţionata din Chile, scor 3-0, la Porto Alegre.

Joi, 04.07.2019, 09:40
Mexicul a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Haiti, în semifinalele Gold Cup

Reprezentativa Mexicului a învins, marţi, la Glendale, cu 1-0, după prelungiri, echipa statului Haiti, în semifinalele Gold Cup.

Miercuri, 03.07.2019, 09:33
Curacao s-a calificat pentru prima dată în sferturile de finală ale Gold Cup

Reprezentativa Insulei Curacao (aproximativ 160.000 de locuitori) a obţinut în premieră calificarea în sferturile de finală ale Gold Cup, campionatul CONCACAF, după ce a marcat un gol în mintul 90+3 al meciului cu Jamaica, scor final 1-1.

Miercuri, 26.06.2019, 10:16
Gold Cup: SUA - Mexic 2-4/ "TriColore" s-a calificat la Cupa Confederatiilor 2013

Mexic, campioana en-titre, a castigat Gold Cup (competitia tarilor din zona Concacaf - America de Nord, Centrala si Caraibe) dupa ce a invins cu 4-2 nationala SUA. Condusi cu 2-0 inca din minutul 23 (goluri Bradley si Donovan), mexicanii au revenit senzational si-au impus cu 4-2.

Duminica, 26.06.2011, 00:00