Articole despre jaqueline cristian

Jaqueline Cristian a avut parte de o accidentare cumplită pe teren, la Doha. Ce s-a întâmplat cu jucătoarea de tenis

Jaqueline Cristian a trecut prin momente dificile, după ce câştigase primul set cu Daria Kasatkina la Doha. Jucătoarea de tenis s-a accidentat cumplit și a fost scoasă de pe teren în scaun cu rotile.

Marti, 22.02.2022, 16:40
Jaqueline Cristian, noua speranţă a tenisului românesc

Jaqueline Cristian este nouă speranţă a tenisului românesc. Sportivă a povestit cum s-a antrenat pe perioada izolării.

Joi, 11.06.2020, 11:33
Jaqueline Cristian, în optimi la Lyon, fază în care poate evolua cu Sofia Kenin, câştigătoarea Australian Open

Jaqueline Cristian, locul 174 WTA, venită din calificări, a învins-o, luni, cu scorul de 6-2, 6-0, pe americanca Priscilla Hon, locul 129 WTA, în primul tur al turneului de categorie WTA International de la Lyon.

Luni, 02.03.2020, 15:01
Monica Niculescu, în turul al doilea al calificărilor AusOpen, Jaqueline Cristian, eliminată

Monica Niculescu, locul 128 WTA şi cap de serie numărul 20, a învins-o, marţi, cu scorul de 7-6 (7), 6-2, pe Anhelina Kalinina din Ucraina, locul 157 WTA, calificându-se în turul al doilea al Australian Open, primul grand slam al anului.

Marti, 14.01.2020, 08:17
Jaqueline Cristian, eliminată în primul tur, la Nanchang

Jaqueline Cristian, locul 213 WTA, venită din calificări, a fost învinsă, luni, cu scorul de 6-3, 6-2, de Viktorija Golubic din Elveţia, locul 76 WTA şi cap de serie numărul 6, în primul tur al turneului de categorie WTA International de la Nanchang.

Luni, 09.09.2019, 11:26
US Open: Ana Bogdan în turul doi al calificărilor; Irina Bara şi Jaqueline Cristian eliminate

Jucătoarea Ana Bogdan a acces, marţi, în turul doi al calificărilor la US Open, în timp ce Irina Bara şi Jaqueline Cristian au fost eliminate în runda inaugurală.

Miercuri, 21.08.2019, 08:10