Articole despre karolina pliskova

Karolina Pliskova, a doua favorită, eliminată în sferturi, la Dubai

Jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, joi, cu scorul de 7-6 (1), 6-3, de Elena Ribakina din Kazahstan, lcoul 19 WTA, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Dubai.

Joi, 20.02.2020, 13:53
Karolina Pliskova a acces în turul trei la Australian Open

Jucătoarea cehă de tenis Karolina Pliskova, locul 2 mondial, s-a calificat, joi, în turul trei la Australian Open, după ce a trecut de germana Laura Siegemund, scor 6-3, 6-3.

Joi, 23.01.2020, 10:03

Bianca Andreescu, Ashleigh Barty, Simona Halep, Naomi Osaka şi Karolina Pliskova, nominalizate în ancheta pentru jucătoarea anului

WTA a anunţat, vineri, sportivele nominalizate în ancheta pentru jucătoarea anului. Acestea sunt australianca Ashleigh Barty, locul I WTA, Karolina Pliskova din Cehia, locul 2 WTA, japoneza Naomi Osaka, locul 3 WTA, Simona Halep, locul 4 WTA şi canadianca Bianca Andreescu, locul 5 WTA.

Vineri, 22.11.2019, 14:43
Karolina Pliskova a rupt colaborarea cu antrenoarea Conchita Martinez

Antrenorarea spaniolă Conchita Martinez şi jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA, au anunţat că au rupt colaborarea pe care o începuseră după ediţia din 2018 a US Open.

Joi, 07.11.2019, 14:09

Simona Halep, certată de Darren Cahill pe teren la meciul cu Pliskova

Antrenorul Darren Cahill a avut, vineri, o intervenţie mai puţin calmă ca de obicei, la "on-court caching", în timpul meciului pe care Simona Halep l-a pierdut cu Karolina Pliskova la Turneul Campioanelor.

Vineri, 01.11.2019, 17:58
VIDEO | Simona Halep - Karolina Pliskova 0-6, 6-2, 4-6! Halep a fost eliminată de la Turneul Campioanelor! Cădere inexplicabilă în decisiv

Simona Halep - Karolina Pliskova 0-6, 6-2, 4-6. Simona Halep a fost eliminată de la Turneul Campioanelor.

Vineri, 01.11.2019, 16:59
Simona Halep a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, după 0-6, 6-2, 4-6, cu Karolina Pliskova

Simona Halep, locul 5 WTA, a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, după ce a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-0, 2-6, 6-4, de jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA, în ultima etapă a Grupei Violet.

Vineri, 01.11.2019, 16:51
Bianca Andreescu a abandonat în meciul cu Karolina Pliskova. A avut nevoie de îngrijiri medicale

Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu a abandonat în meciul cu Karolina Pliskova, după ce adversara ei a câştigat primul set cu 6-3, miercuri, în Grupa Violet a Turneului Campioanelor la tenis.

Miercuri, 30.10.2019, 16:10
Bianca Andreescu a abandonat meciul cu Karolina Pliskova şi este eliminată de la Turneul Campioanelor

Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu, locul 4 WTA, a abandonat meciul cu jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA, din etapa a II-a a Grupei Violet de la Turneul Campioanelor, la scorul de 6-3 pentru adversară.

Miercuri, 30.10.2019, 15:32
Elina Svitolina a învins-o pe Karolina Pliskova în Grupa Violet de la Turneul Campioanelor; Urmează meciul Halep-Andreescu

Jucătoarea ucraineană Elina Svitolina, locul 8 WTA, deţinătoarea trofeului, a învins-o pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA, scor 7-6 (14/12), 6-4, în primul meci din Grupa Violet de la Turneul Campioanelor.

Luni, 28.10.2019, 14:30
Karolina Pliskova a fost eliminată în optimi la Wuhan

Jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 2 WTA şi cap de serie 2, a fost eliminată, miercuri,în optimile de finală ale turneului de la Wuhan, cu premii de 2,8 milioane de dolari.

Miercuri, 25.09.2019, 15:40
Karolina Pliskova, a doua jucătoare calificată la Turneul Campioanelor

Karolina Pliskova, locul 2 WTA, este a doua jucătoare calificată la Turneul Campioanelor, finala sezonului, care reuneşte cele mai bune opt sportive la simplu şi cele mai bune opt echipe de dublu, în 2019.

Luni, 16.09.2019, 10:03
Bertens, eliminată în turul al doilea al turneului de la Zhengzhou. Pliskova e în sferturi şi a întrecut-o pe Halep în clasamentul pentru Turneul Campioanelor

Olandeza Kiki Bertens, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 3, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-4, 7-6 (1), de australianca Ajla Tomljanovic, locul 46 WTA, în manşa a doua a turneului de categorie Premier la Zhengzhou.

Vineri, 13.09.2019, 11:03
Semifinala Miami Open Simona Halep - Karolina Pliskova 5-7 1-6

Semifinala Miami Open Simona Halep - Karolina Pliskova 5-7 1-6. Celallta calificata in finala Miami Open 2019 este Ashleigh Barty

Vineri, 29.03.2019, 04:58
Pliskova vs Halep pentru un loc in finala de la Miami

Simona Halep a avut un parcurs excelent la Miami Open 2019, iar la finalul acestei editii poate reveni pe prima pozitie mondiala.

Joi, 28.03.2019, 12:27
Simona Halep va juca in semifinalele de la Miami Open cu Karolina Pliskova

Simona Halep va juca in semifinalele de la Miami Open cu Karolina Pliskova. Semifinala Halep - Pliskova se va disputa vineri dimineata, de la ora 3:00 (ora Romaniei)

Joi, 28.03.2019, 06:22
Australian Open // Simona Halep - Karolina Pliskova, după ora 06:00. De partea cui sunt statisticile?

Meciul Simona Halep - Karolina Pliskova este cap de afiş în ziua a zecea de la Australian Open 2018, care programează ultimele patru sferturi de finală de pe tablourile de simplu Partida nu va începe mai devreme de ora 06:00, ora României.

Miercuri, 24.01.2018, 03:24
Simona Halep - Karolina Pliskova, în sferturile de finală de la Australian Open! Românca a fost ”scoasă” din calcule de specialiști!

Simona Halep e lider WTA! Simona Halep are 10 victorii consecutive în 2018 plus un trofeu la Shenzhen. Simona Halep a făcut meciuri eroice în primele 3 tururi la Australian Open! Simona Halep a evoluat perfect cu Naomi Osaka, în...

Miercuri, 24.01.2018, 00:07
Simona Halep a câştigat turneul de la Hua Hin, după ce a învins-o pe Karolina Pliskova. Crăciun de poveste pentru campioana noastră și a lumii!

Simona Halep, locul I WTA, a câştigat turneul demonstrativ de la Hua Hin, după ce a învins-o, duminică, în finală, pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 4 WTA, cu scorul de 6-2, 6-3. Simona Halep a declarat că i s-a transmis că de obicei învingătoarea competiţiei thailandeze se impune apoi la Australian Open.

Duminica, 24.12.2017, 15:23
Simona Halep, în careul de ași la Paris! În semifinală, românca va juca împotriva Karolinei Pliskova, numărul 3 mondial

Simona Halep a reuşit cea mai spectaculoasă victorie de la Roland Garros. O calificare trăită de fanii campioanei noastre cu sufletul la gură. După ce a pierdut primul set, în faţa Elinei Svitolina, Simona a câştigat incredibil cel de-al...

Miercuri, 07.06.2017, 19:47