Articole despre kivuvu

CFR Cluj - U Cluj 1-1/ Rezultat decis de erorile grave de arbitraj

Derby-ul Clujului dintre CFR si Univeristatea s-a terminat la egalitate, scor 1-1, la capatul unei partide al carui rezultat a fost influentat de doua erori grave de arbitraj. Gazdele au deschis scorul prin Emanuel Kone (‘24), iar Cojocnean a restabilit egalitatea printr-un gol fantoma in ultimul minut de joc.

Joi, 14.04.2011, 00:00
VIDEO CFR Cluj - U Craiova 2-1/ Ardelenii revin la victorie dupa 3 etape

CFR Cluj a izbutit primul succes in 3 etape, invingand Universitatea Craiova, scor 2-1, intr-o partida cu doua reprize total opuse ca maniera de joc. Golurile clujenilor au fost marcate de Traore '69 si Kivuvu '72, in timp ce pentru craioveni a punctat Dorel Stoica '67.

Vineri, 03.12.2010, 00:00
CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei

CFR Cluj a castigat tripla istorica - titlul, cupa si supercupa. Ardelenii s-au impus cu 4-2, dupa loviturile de departajare in fata Urziceniului. Kivuvu a marcat in ambele porti in timpul regulamentar.

Luni, 19.07.2010, 08:06