Articole despre league

Masuri speciale pentru finala Europa League

25 de mii de suporteri vor ajunge zilele acestea in Bucuresti. Numai astazi sunt programate sa ajunga in capitala 10 curse speciale. Peste tot in oras sunt mobilizate forte de ordine. Jandarmi, medici, pompieri si politisti sunt pregatiti sa intervina...

Marti, 08.05.2012, 07:24
Quique Sanchez Flores: "Castigarea Europa League este un moment important in istoria noastra"

Quique Sanchez Flores, antrenorul care a adus un nou trofeu pentru Atletico Madrid, dupa 48 de ani de asteptare, s-a declarat foarte mandru de evolutia elevilor sai in finala Europa League contra lui Fulham.

Joi, 13.05.2010, 00:00
Chelsea a obtinut titlul in Premier League

Chelsea a spulberat pe teren propriu formatia Wigan, scor 8-0, adjudecandu-si titlul in Premier League si depasind bariera de 100 de goluri inscrise intr-un sezon, primul club care reuseste acest lucru in ultimele 47 de sezoane.

Duminica, 09.05.2010, 00:00
VIDEO Fulham si Atletico Madrid vor disputa finala Europa League

Finala Europa League, editia 2009-2010, se va disputa intre formatiile Atletico Madrid si Fulham. Spaniolii au distrus si ultimul obiectiv al lui Benitez. Echipa de pe 10 din Spania a pierdut dramatic la Liverpool (1-2), insa a atins finala asteptata din 1974, de la 0-4 cu Bayern in CCE.

Vineri, 30.04.2010, 00:00
Europa League/ SV Hamburg - Fulham 0-0 (VIDEO)

SV Hamburg si Fulham au remizat, scor 0-0, in partida tur din cadrul semifinalelor Europa League.

Vineri, 23.04.2010, 00:00
Europa League/ Atletico Madrid - Liverpool 1-0 (VIDEO)

Atletico Madrid s-a impus la limita in fata formatiei FC Liverpool, in prima mansa din cadrul semifinalelor Europa League. Singurul gol al partidei a fost marcat de uruguayanul Diego Forlan, in mintul 9.

Starurile din Premier League si-au schitat autoportretele

Mai multe vedete din Premier League si-au facut autoportretul, "operele de arta" ale fotbalistilor fiind stranse intr-un album care va fi scos la vanzare in scopuri caritabile.

Vineri, 09.04.2010, 00:00
Europa League - sferturi de finala / Benfica se impune in derby-ul cu Liverpool (VIDEO)

In derby-ul sferturilor de finala din cadrul Europa League, Benfica Lisabona s-a impus, pe teren propriu, scor 2-1, in fata formatiei FC Liverpool, intr-un meci contand pentru prima mansa.

Joi, 01.04.2010, 00:00
Drepturile tv ale Premier League sunt cel mai bine vandute

Vanzarea drepturilor tv in afara granitelor tarii se anunta o adevarata bonanza pentru cluburile din Premier League.

Marti, 23.03.2010, 00:00
VIDEO Europa League - optimi de finala / Liverpool, invinsa la Lille

Liverpool, fosta adversara a Unirii Urziceni din 16-imile Europa League, a fost invinsa in deplasare de Lille cu scorul 1-0, in prima mansa din cadrul optimilor de finala. Singurul gol al partidei a fost marcat de Hazard, in minutul 84.

Joi, 11.03.2010, 00:00
Wigan - Liverpool 1-0/ Tot mai departe de Liga Campionilor

Liverpool a inregistrat, luni seara, a noua infrangere din acest sezon din Premier League, indepartandu-se tot mai mult de primele trei locuri din clasament. "Cormoranii" au pierdut cu 0-1, pentru prima data in campionatul englez, in fata celor de la Wigan Athletic.

Marti, 09.03.2010, 00:00
Michael Owen rateaza Cupa Mondiala din Africa de Sud

Michael Owen, atacantul lui Manchester United va rata restul sezonului, precum si Cupa Mondiala din Africa de Sud 2010, dupa ce in finala Cupei Ligii Angliei a suferit o ruptura musculara, urmand a fi operat in 8 martie.

Vineri, 05.03.2010, 00:00
Unirea a plecat in Anglia

"Mai vrem o minune", spun campionii, cu gandul la meciul cu Liverpool din Europa League. Unirea Urziceni a plecat in Anglia cu sase zile inainte de confruntarea cu echipa lui Gerrard si Torres, dupa aproape o luna de cantonament.

Vineri, 12.02.2010, 20:38