Articole despre ligue1

Adrian Mutu, al doilea gol pentru Ajaccio. "Briliantul" a inscris din penalty printr-o "scarita" de efect

Adrian Mutu a reusit sa aduca un punct important pentru formatia sa, Ajaccio, in lupta pentru evitarea retrogradarii. Atacantul roman a inscris in minutul 74 dintr-o lovitura de la 11 metri, cu o scarita de senzatie, in remiza, scor 1-1, pe terenul lui Nancy.

Sambata, 24.11.2012, 23:22
Prima problema a lui Mutu la Ajaccio! S-a suparat pe antrenor pentru ca l-a schimbat

Desi s-a dus la Ajaccio cu pofta de joc, si chiar a declarat ca il va intrece pe Ibrahimovici in clasamentul golgeterilor, Adrian Mutu nu a reusit, inca,  sa dovedeasca nimic. Mai mult, s-a certat cu antrenorul Dupont pentru ca l-a schimbat in minutul 56 al meciul cu Bastia, terminat 0-0.

Luni, 22.10.2012, 15:10