Articole despre massa

F1 - Calificari pe ploaie la Silverstone: Pole pentru Alonso, Schumi pe 3

Fernando Alonso (Ferrari) a obtinut prima pozitie pe grila de start a Mareului Premiu al Marii Britanii, a 9-a etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, dupa reluarea calificarilor intrerupte aproape o ora si jumatate din cauza ploii torentiale, ce a transformat circuitul de la Silverstone intr-un adevarat lac. Mark Webber (Red Bull) s-a clasat al doilea, iar de pe trei ia startul septuplul campion Michael Schumacher (Mercedes), supranumit in anii sai de glorie "regele ploii".

Sambata, 07.07.2012, 19:39
F1: Red Bull a castigat titlul mondial la constructori

Dubla spectaculoasa la Interlagos! Sebastian Vettel s-a impus fara drept de apel in MP al Braziliei, iar coechipierul sau, Mark Webber, l-a urmat fara probleme, echipa Red Bull castigand astfel titlul mondial la constructori cu o cursa inainte de finalul sezonului. Cea de-a treia treapta apodiumului i-a revenit lui Fernando Alonso.

Duminica, 07.11.2010, 00:00
F1: VEZI calendarul Formula 1 2011!

Federatia Internationala de Automobilism a confirmat miercuri calendarul Campionatului Mondial de Formula 1, editia 2011, care va cuprinde 20 de curse.

Miercuri, 03.11.2010, 00:00
Ferrari a triumfat  pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Ferrari a triumfat pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Fernando Alonso a castigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monza, urmat de Button si de Massa. Schumacher a terminat pe locul 9.

Duminica, 12.09.2010, 00:00