Articole despre muller

Rafael Nadal a fost învins de luxemburghezul Gilles Muller, scor 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 13-15, după patru ore şi 47 de minute de joc, însă cel mai tare punct al meciului a fost câștigat de tenismenul spaniol. Muller, la 34 de...

Marti, 11.07.2017, 10:48
VIDEO! Toate cele 86 de goluri reusite de Messi in 2012

"Dubla" din meciul cu Betis l-a facut pe Messi sa doboare recordul lui Gerd Muller pentru cele mai multe goluri intr-un an calendaristic. Argentinianul a ajuns la 86 de reusite, cu una mai mult decat a izbutit Muller in 1972.

Luni, 10.12.2012, 15:35
Messi nu tine cont de cifre: “Barcelona e mai presus de orice record”

“Dubla” din meciul de Liga Campionilor cu Spartak Moscova l-a adus pe Leo Messi la 80 de goluri intr-un singur an. Desi e la doar cinci goluri de performanta istorica a lui Muller, argentinianul spune ca “Barcelona este deasupra oricarui record personal”.

Miercuri, 21.11.2012, 14:47
Barcelona a egalat recordul detinut de Real pentru cel mai bun start de sezon

Victoria din meciul cu Zaragoza, scor 3-1, a adus-o pe Barcelona la 34 de puncte dupa 12 runde disputate in Primera Division. Catalanii au egalat astfel recordul pentru cel mai bun start de campionat, detinut de Real Madrid inca din sezonul 1991-1992.

Luni, 19.11.2012, 14:42
Germania - Argentina 4-0 / Umilinta istorica

Germania a zdrobit cu 4-0 Argentina sambata, in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, la capatul unui meci spectaculos in care sud-americanii, cu Messi in frunte, nu au avut nici o replica in fata germanilor.

Sambata, 03.07.2010, 00:00