Articole despre radu petrescu

Radu Petrescu arbitrează meciul Academica Clinceni - Dinamo, din sferturile Cupei României

Arbitrul Radu Petrescu va conduce la centru meciul Academica Clinceni - Dinamo, programat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României.

Luni, 02.03.2020, 16:32
Liga Europa: Guimaraes – Eintracht, scor 0-1, într-un meci arbitrat de Radu Petrescu; PSV Eindhoven, 4-1 cu Rosenborg, Arsenal – 4-0 cu Standard Liege

Rezultate înregistrate joi, în partidele din etapa a doua a grupelor Ligii Europa:

Joi, 03.10.2019, 23:54
Ovidiu Haţegan va arbitra în Liga Campionilor, Radu Petrescu în Liga Europa

UEFA a anunţat brigăzile de arbitri care vor oficia în această săptămână la partidele retur din play-off-urile de Liga Campionilor şi Ligii Europa.

Luni, 26.08.2019, 12:00
Radu Petrescu va arbitra meciul Şahtior Soligorsk – Torino, din Liga Europa

Arbitrul Radu Petrescu va conduce la centru partida Şahtior Soligorsk – Torino, care se va disputa, joi, de la ora 20.00, în manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa.

Luni, 12.08.2019, 14:23
Radu Petrescu şi Horaţiu Feşnic vor arbitra meciuri din preliminariile cupelor europene

Radu Petrescu va conduce partida din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor dintre Ferencváros (Ungaria) şi FC Valletta (Malta), care va avea loc miercuri. Joi, Horaţiu Feşnic se va afla la centru la partida FC Chikhura Sachkhere (Georgia) – Aberdeen FC (Scoţia) din turul 2 preliminar al Ligii Europa.

Marti, 23.07.2019, 11:31
Caz cutremurător în fotbalul românesc. Arbitrul Radu Petrescu a primit un verdict crunt din partea medicilor, însă a luptat și a revenit

Radu Petrescu, unul dintre cei mai apreciați arbitri din Liga 1 a ultimilor ani, a dispărut total în prima parte a sezonului 2017-2018 din sfera fotbalului din România. Inițial, nimeni nu a știut cauza acestei absențe. Treptat,...

Luni, 05.03.2018, 13:13
Veste bună pentru arbitrajul românesc! O brigadă din Liga I va oficializa un joc din Liga Campionilor

Arbitrul Radu Petrescu va conduce la centru meciul dintre echipa irlandeză Dundalk FC şi formaţia norvegiană Rosenborg Trondheim, din prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionior, a anunţat, luni, site-ul oficial al UEFA....

Luni, 10.07.2017, 14:01
Gigi Becali ii cere iertare lui Craciunescu

Patronul stelist a fost incantat de decizia lui Craciunescu de a-l trece pe linie moarta pe Radu Petrescu si si-a cerut scuze presedintelui CCA.

Sambata, 14.01.2012, 00:00
Radu Petrescu nu va mai arbitra in retur

Mai mult, arbitrul acuzat de Gigi Becali ca ar fi omul CFR-ului va fi retras in septembrie de pe lista FIFA.

VIDEO! Ion Craciunescu: „Nu exista echipe avantajate in campionat”. Il crezi?

Presedintele CCA i-a raspuns lui Dumitru Dragomir, cel care sustinuse ca in prima liga sunt trei echipe avantajate constant.

Luni, 28.11.2011, 00:00