Articole despre raliul dakar

Legenda Raliului Dakar şi-a prezentat spectaculoasa motocicletă la Neatza cu Răzvan şi Dani! "Am mers 920 de km" Video

Emanuel Gyenes, primul român din istorie care a câștigat o etapă din raliul Dakar, cel mai dur de pe planetă, a fost invitat la Neatza cu Răzvan şi Dani!

Miercuri, 19.02.2020, 12:20
Emanuel Gyenes - Legenda Raliului Dakar - şi-a prezentat spectaculoasa motocicletă la Neatza cu Răzvan şi Dani!

Miercuri, 19.02.2020, 09:58
Motociclistul Edwin Straver, care s-a accidentat grav la Raliul Dakar, a încetat din viaţă

Motociclistul olandez Edwin Straver, care s-a accidentat grav la ediţia din acest an a Raliului Dakar, la 16 ianuarie, în penultima etapă a competiţiei, a încetat din viaţă.

Vineri, 24.01.2020, 13:00
Ricky Brabec a câştigat Raliul Dakar la moto. Gyenes a terminat pe 29 la moto şi pe primul loc la “Original by Motul”

Americanul Ricky Brabec a câştigat, vineri, Raliul Dakar la moto, prima ediţie a competiţiei desfăşurată în Arabia Saudită. Românul Emanuel Gyenes a încheiat pe locul 29 la moto şi pe prima poziţie la “Original by Motul’, categorie care i-a inclus pe competitorii fără asistenţă,

Vineri, 17.01.2020, 13:37
Carlos Sainz a câştigat pentru a treia oară Raliul Dakar

Spaniolul Carlos Sainz a câştigat, vineri, pentru a treia oară Raliul Dakar la clasa auto.

Vineri, 17.01.2020, 10:48
Accident spectaculos la Raliul Dakar. Legenda Formulei 1, Fernando Alonso, a pierdut controlul volanului pe o dună

Momente de infarct la Raliul Dakar. Legenda Formulei Unu, Fernando Alonso, a pierdut controlul volanului pe o dună. Maşina în care se afla s-a dat de două ori peste cap dar nici campionul, nici partenerul lui nu au fost răniţi. Accidentul i-a...

Vineri, 17.01.2020, 07:25
Emanuel Gyenes, locul 31 în etapa a 11-a a Raliului Dakar. La “Original by Motul”, românul s-a clasat pe poziţia a doua

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 31 la clasa moto, joi,, în etapa a 11-a a Raliului Dakar, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită. La “Original by Motul’, categorie care îi include pe competitorii care concurează fără asistenţă, Gyenes s-a clasat pe locul 2.

Joi, 16.01.2020, 16:07
Emanuel Gyenes, locul 14 în etapa a zecea a Raliului Dakar. La “Original by Motul”, românul continuă să fie lider

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 14 la clasa moto, miercuri, în etapa a zecea a Raliului Dakar, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită. La “Original by Motul’, categorie care îi include pe competitorii care concurează fără asistenţă, Gyenes s-a clasat pe locul 1.

Miercuri, 15.01.2020, 13:20
Emanuel Gyenes, locul 32 în etapa a noua a Raliului Dakar. La “Original by Motul”, românul este lider

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 32 la clasa moto, marţi, în etapa a noua a Raliului Dakar, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită. La “Original by Motul’, categorie care îi include pe competitorii care concurează fără asistenţă, Gyenes s-a clasat pe locul doi.

Marti, 14.01.2020, 16:15
Neatza cu Răzvan și Dani. Un român scrie istorie! Emanuel Gyenes - Mani este pe primul loc la raliul Dakar din Arabia Saudită

Un român scrie istorie la una dintre cele mai grele competiții din lume. Emanuel Gyenes - Mani se află pe primul loc la raliul Dakar din Arabia Saudită. Neatza cu Răzvan și Dani. Un român scrie istorie! Emanuel Gyenes - Mani este pe...

Marti, 14.01.2020, 09:13
Emanuel Gyenes, locul 34 în etapa a şasea a Raliului Dakar

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 34 la clasa moto, vineri, în etapa a şasea a Raliului Dakar, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită. La “Original by Motul’, categorie care îi include pe competitorii care concurează fără asistenţă, Gyenes s-a clasat pe locul doi.

Vineri, 10.01.2020, 17:04
Emanuel Gyenes, locul 43 în etapa a cincea la Raliul Dakar

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 43 la clasa moto, joi, în etapa a cincea a Raliului Dakar 2018, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită.

Joi, 09.01.2020, 15:15
Gyenes, locul 38 în etapa a patra la Raliul Dakar, la clasa moto. La “Original by Motul”, românul este lider

Românul Emanuel Gyenes a ocupat locul 38 la clasa moto, miercuri, în etapa a patra a Raliului Dakar 2018, competiţie care se desfăşoară în Arabia Saudită. La “Original by Motul’, categorie care îi include pe competitorii care concurează fără asistenţă, Gyenes este lider.

Miercuri, 08.01.2020, 17:11
Povești incredibile de la raliul Dakar. Așa se recuperează un motociclist care și-a fracturat coloana

Dani prezintă câteva povești incredibile de la raliul Dakar. Iată cum se recuperează un motociclist care și-a fracturat coloana.

Vineri, 18.01.2019, 09:37
Tragedie in Raliul Dakar: Jorge Martinez Boero a murit dupa o cazatura

Motociclistul Jorge Martinez Boero a murit dupa ce a cazut in prima etapa a Raliului Dakar (editia din 2012), informeaza Reuters. In varsta de 38 de ani, argentinianul a suferit rani grave si nu a mai putut fi salvat de echipajele medicale. Totul s-a intamplat cu doar doi kilometri inainte de sosire, in etapa speciala de la Mar del Plata.

Luni, 02.01.2012, 00:00
Record de participare in Raliul Dakar 2011: 430 de vehicule la start

Organizatorii Raliului Dakar 2011, a treia editie care va traversa Argentina si Chile, au anuntat ca la editia de anul viitor vor lua startul 430 de vehicule fata de 362 in precedenta editie, ceea ce inseamna o crestere de 18% a numarului participantilor.

Vineri, 26.11.2010, 00:00
Inventivitate / La Dakar, cu 800 de kilograme de cocaina in spate

Traficantii de droguri dau dovada de din ce in ce mai multa inventivitate. Politia spaniola a capturat un camion,camuflat in autovehicul de curse pentru Raliul Dakar, incarcat pana la refuz cu droguri.

Marti, 13.04.2010, 00:00