Articole despre semifinalele

Simona Halep, în semifinalele la Indian Wells

Simona Halep a cucerit meci după meci la Indian Wells şi a ajuns în semifinalele marelui turneu american. Aseară a învins-o pe Carla Suarez Navarro în mai puţin de două ore. Următoarea ei adversară, în schimb, va fi Serena Williams.

Joi, 19.03.2015, 16:39
Semifinalele si finalele Campionatelor Mondiale de Box, la GSP TV

GSPTV transmite in direct semifinalele si finalele Campionatelor Mondiale de Box, de la Minsk, astazi si maine. Romanul Bogdan Juratoni lupta pentru medalia de aur, la categoria 75 de kilograme.

Vineri, 07.06.2013, 08:10
Mircea Badea: "Doua echipe nemtesti au batut pe 'Dumnezeii fotbalului'?! Nu exista nimic mai hidos"

Mircea Badea vorbeste despre rezultate din semifinalele Ligii Campionilor.

Joi, 25.04.2013, 12:05
Bayern Munchen - Barcelona 4-0

Seara magica pentru Bayern Munchen, care a distrus-o pe Barcelona in semifinalele Ligii Campionilor. Messi si ai lui au plecat umiliti acasa. Nemtii au castigat cu 4-0 pe Fussbal Arena, din Munchen.

Miercuri, 24.04.2013, 07:43
Dublul Horia Tecau/ Robert Lindstedt, eliminat in semifinalele de la Australian Open

Perechea Horia Tecau/ Robert Lindstedt a fost eliminata in semifinalele de la Australian Open de catre dublul Bob Bryan/ Mike Bryan (cap de serie numarul 1), in trei seturi: 4-6, 6-3, 7-6(5).

Joi, 26.01.2012, 00:00
Alexandra Dulgheru, calificata in semifinale la Barcelona

Alexandra Dulgheru a revenit de la 0-1 la seturi si s-a calificat in semifinalele turneului de la Barcelona, dupa ce a invins-o in trei seturi pe jucatoarea spaniola Arantxa Parra Santonja, scor 5-7, 6-2, 6-4, intr-un meci incrancenat ce s-a intins pe durata a doua ore si 24 de minute.

Joi, 15.04.2010, 00:00
Chivu e in semifinalele Ligii!

Internationale Milano s-a calificat in semifinale Ligii Campionilor dupa ce s-a impus si mansa retur din cadrul sferturilor de finala contra formatiei CSKA Moscova, scor 1-0. Singurul al al partidei a fost marcat de Welsey Snider, in minutul 6. In tur,...

Miercuri, 07.04.2010, 20:13
Rafael Nadal, calificat in semifinalele turneului de Masters de la Miami

Rafael Nadal s-a calificat in semifinalele turneului de Masters de la Miami, dupa ce l-a invins in sferturi pe Jo-Wilfried Tsonga.

Joi, 01.04.2010, 00:00
Rafael Nadal, eliminat de Ljubicic in semifinalele de la Indian Wells

Mare surpriza in semifinalele turneului de la Indian Wells, dupa ce croatul Ivan Ljubicic l-a eliminat din competitie pe Rafael Nadal. Spaniolul s-a impus in primul set, scor 6-3, insa Ljubicic a revenit senzational si a castigat, cu 6-4 si 7-6 (1), in urmatoarele doua seturi.

Duminica, 21.03.2010, 00:00