Articole despre taskent

Alison Van Uytvanck, adversara Soranei Cîrstea în finala de la Taşkent

Jucătoarea belgiană de tenis Alison Van Uytvanck (locul 61 WTA) va fi adversara Soranei Cîrstea, locul 96 mondial, în finala turneului de la Taşkent.

Vineri, 27.09.2019, 13:14
Sorana Cîrstea în finală la Taşkent, turneu pe care l-a câştigat în urmă cu 11 ani

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 96 mondial şi favorită 8, s-a calificat, vineri, în finala turneului de categorie WTA International de la Taşkent, cu premii de 250.000 de dolari.

Vineri, 27.09.2019, 10:26
Irina Begu a fost eliminată în sferturile de dublu de la Taşkent

Perechea Irina-Camelia Begu/Ligia Marozava (România/Belarus), cap de serie numărul 2, a fost eliminată, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Joi, 26.09.2019, 12:47
Sorana Cîrstea în semifinale la Taşkent, turneu pe care l-a câştigat în urmă cu 11 ani

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 96 mondial şi favorită 8, s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de categorie WTA International de la Taşkent, cu premii de 250.000 de dolari.

Joi, 26.09.2019, 11:47

Sorana Cîrstea, în sferturi la Taşkent, după ce a revenit de la 0-3 cu două break-uri, în decisiv, cu Ysaline Bonaventure

Sorana Cîrstea, locul 96 WTA şi cap de serie numărul 8, a învins-o, miercuri, cu scorul de 3-6, 6-3, 7-5, pe jucătoarea belgiană Ysaline Bonaventure, locul 123 WTA, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Miercuri, 25.09.2019, 14:18
Monica Niculescu, eliminată în turul al doilea al turneului de la Taşkent

Monica Niculescu, locul 106 WTA, a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Miercuri, 25.09.2019, 12:04
Monica Niculescu, în optimi, la Taşkent

Monica Niculescu, locul 106 WTA, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Taşkent, după ce a învins-o, marţi, în primul tur, cu scorul de 6-1, 7-5, pe Nigina Abduraimova din Uzbekistan, locul 552 WTA, beneficiară a unui wild card.

Marti, 24.09.2019, 13:16
Irina-Camelia Begu şi Ligia Marozava, în sferturi la Taşkent

Perchea Irina-Camelia Begu/Ligia Marozava (România/Belarus) s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Marti, 24.09.2019, 10:40
Irina Begu, eliminată în primul tur, la Taşkent

Irina Begu, locul 117 WTA, a fost învinsă, luni, cu scorul de 6-7 (4), 6-4, 6-4, de Tereza Martincova din Cehia, locul 135 WTA, venită din calificări, în turul I al turneului de la Taşkent.

Luni, 23.09.2019, 13:01
Monica Niculescu, eliminata in semifinale la Taskent

Monica Niculescu a ratat calificarea in finala turneului de tenis de la Taskent, dupa ce a pierdut in penultimul act in fata rusoaicei Elena Vesnina, in trei seturi: 3-6, 6-3, 4-6.

Vineri, 24.09.2010, 00:00