Articole despre turneu preolimpic

Turneul preolimpic de polo masculin, cu România între participante, reprogramat a treia oară, pentru luna decembrie 2020

Turneul preolimpic de polo masculin, la care va participa şi naţionala României, la Rotterdam, a fost reprogramat pentru a treia oară de când a început pandemia Covid-19, şi se va disputa în intervalul 13-20 decembrie, potrivit forului internaţional de nataţie (FINA).

Marti, 02.06.2020, 16:02
Turneul preolimpic de polo de la Rotterdam, la care va participa şi România, a fost amânat din cauza Covid-19

Turneul preolimpic de polo de la Rotterdam, care ar fi trebuit să aibă loc în perioada 22-29 martie, printre echipele participante numărându-se şi România, a fost amânat, a anunţat fina.org.

Joi, 12.03.2020, 16:03
Naţionala de polo va evolua la turneul preolimpic

Echipa naţională de polo a României va participa la turneul preolimpic din Olanda în locul Argentinei, care s-a retras, informează h2opolo.ro.

Vineri, 14.02.2020, 09:59
Thailanda, la turneul preolimpic de handbal feminin la care participă şi România

Thailanda va lua parte la turneul preolimpic de handabl feminin la care participă şi România, informează Federaţia Română de Handbal.

Luni, 10.02.2020, 13:04
Cristina Neagu: Nu suntem favorite în turneul preolimpic. Şansele noastre ar fi fost mai mari dacă am fi jucat, de exemplu, la Cluj

Cristina Neagu a declarat, cu o lună şi jumătate înaintea turneului preolimpic din Muntenegru, că echipa României nu este favorită, ea considerând că pe “tricolore” le apteaptă o misiune extrem de dificilă în luna martie.

Vineri, 07.02.2020, 12:05
Hong Kong, posibil cea de-a treia adversară a României la Turneul Preolimpic de handbal din Muntenegru

Federaţia Internaţională de Handbal s-a văzut nevoită să reatribuie locurile din turneele de calificare pentru Tokyo 2020 după ce naţionala Chinei, iniţial repartizată în turneul din Ungaria (20-22 martie), alături de Ungaria, Serbia şi Rusia, s-a retras din competiţie datorită situaţiei din ultima perioadă apărută din cauza coronavirusului.

Marti, 04.02.2020, 12:10
Un turneu preolimpic de baschet feminin, programat iniţial în China, va avea loc în Serbia

Un turneu preolimpic de baschet feminin, programat iniţial în China, la Foshan, a fost delocalizat în Serbia, din cauza epidemiei de pneumonie virală.

Luni, 27.01.2020, 15:13
Tenis de masă: Echipa feminină a României a învins Italia, scor 3-0, la turneul preolimpic de la Gondomar

Echipa feminină de tenis de masă a României a învins Italia, scor 3-0, la turneul preolimpic de la Gondomar Pentru un loc la JO; România va întâlni vineri echipa Indiei.

Joi, 23.01.2020, 11:01
Turneul preolimpic de fotbal feminin, mutat de la Wuhan la Nanjing, din cauza coronavirusului din China

Turneul de fotbal feminin de calificare la Jocurile Olimpice de la Tokyo, programat la Wuhan, a fost mutat la Nanjing, din cauza creşterii în China a numărului de persoane infestate cu virusul 2019-nCoV, informează lequipe.fr.

Miercuri, 22.01.2020, 13:29
Handbal feminin: Turneul preolimpic de calificare la JO de la Tokyo în care va evolua România va avea loc în Muntenegru

Turneul 3 preolimpic de calificare la JO de la Tokyo în care va evolua echipa feminină România va avea loc în Muntenegru, a anunţat, vineri, Federaţia Internaţionalăd e Handbal

Vineri, 20.12.2019, 16:36
Olanda - Spania, în finala CM de handbal feminin; Rusia sau Norvegia, adversara României la turneul preolimpic

Finala Campionatului Mondial de handbal feminin, din Japonia, se va disputa duminică, între Olanda şi Spania, care au eliminat, vineri, în semifinale, echipele Rusiei, respectiv Norvegiei. Pentru medalia de bronz vor lupta Rusia şi Norvegia, iar învinsa va fi una din advesarele României la turneul preolimpic.

Vineri, 13.12.2019, 14:52
Muntenegru va fi adversara României la turneul preolimpic de handbal feminin, din luna martie

Naţionala de handbal feminin a Muntenegrului a învins, vineri, Serbia, cu scorul de 28-26, şi s-a clasat pe locul 5 la Campionatul Mondial din Japonia. Clasarea o repartizează la turneul preolimpic, la care va evolua şi România, în martie 2020.

Vineri, 13.12.2019, 09:00
Crina Pintea, la finalul CM pentru România: Noi, ”proastele astea, ruşinea ţării”, avem posibilitatea să jucăm la turneul preolimpic!

Pivotul Crina Pintea a transmis printr-un mesaj, la finalul participării naţionalei de handbal feminin la Campionatul Mondial din Japonia, unde s-a clasat pe locul 12, că România se află, ”totuşi”, în primele 12 echipe ale lumii şi s-a arătat deranjată de ”specialiştii” care consideră parcursul tricolorelor unul ”ratat”. ”Noi, ”proastele astea, ruşinea ţării”, avem posibilitatea să jucăm la turneul preolimpic!”, a scris Crina Pintea.

Miercuri, 11.12.2019, 17:30
Dezastru la Polo: Romania, invinsa si de Germania

Romania a pierdut si meciul cu Germania (10-9) de la europeanul de polo de la Eindhoven, incheind grupa pe ultimul loc.

Luni, 23.01.2012, 00:00