Articole despre webber

F1: Sebastian Vettel, castigator in MP al Coreei de Sud. Germanul a devenit noul lider al clasamentului general

Sebastian Vettel a dominat autoritar Marele Premiu al Coreei de Sud si a urcat pe prima pozitie in clasamentul general. Germanul a fost urmat pe podium de Mark Webber si Fernando Alonso.

Duminica, 14.10.2012, 14:38
F1 - Calificari pe ploaie la Silverstone: Pole pentru Alonso, Schumi pe 3

Fernando Alonso (Ferrari) a obtinut prima pozitie pe grila de start a Mareului Premiu al Marii Britanii, a 9-a etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, dupa reluarea calificarilor intrerupte aproape o ora si jumatate din cauza ploii torentiale, ce a transformat circuitul de la Silverstone intr-un adevarat lac. Mark Webber (Red Bull) s-a clasat al doilea, iar de pe trei ia startul septuplul campion Michael Schumacher (Mercedes), supranumit in anii sai de glorie "regele ploii".

Sambata, 07.07.2012, 19:39
MP al Belgiei: Sebastian Vettel se impune pe circuitul de la Spa-Francorchamps

Sebastian Vettel a obtinut cea de-a saptea victorie din actualul sezon de Formula 1, dupa ce a castigat cursa desfasurata pe circuitul belgian de la Spa-Francorchamps. Pilotul de la Red Bull a fost urmat pe podium de coechipierul sau Mark Webber si de Jenson Button.

Duminica, 28.08.2011, 00:00
F1: Mark Webber va pleca din pole position la Nurburgring

Mark Webber a obtinut sambata al doilea pole position consecutiv si va pleca de pe prima pozitie a grilei de start de la Nurburgring. Pilotul de la Red Bull Racing va fi urmat de Lewis Hamilton si de coechipierul sau, Sebastian Vettel.

Sambata, 23.07.2011, 00:00
MP al Marii Britanii: Mark Webber va pleca din pole-position

Pilotii de la Red Bull Racing si-au adjudecat prima linie a grilei de start de la Silverstone in MP de Formula 1 al Marii Britanii. Pole position-ul ii apartine lui Mark Webber, acesta inregistrand cel mai bun timp in calificari, cu 1:30.399. Driverul australian va fi urmat pe grila de coechiperul sau Sebastian Vettel (1:30.431) si de spaniolul Fernando Alonso de la scuderia Ferrari (1:30.516).

Sambata, 09.07.2011, 00:00
Sebastian Vettel a castigat MP de Formula 1 al Malaeziei

Campionul en-titre Sebastian Vettel s-a impus si in cea de-a doua etapa a CM de Formula 1, sezonul 2011, disputata pe circuitul din Malaezia.

Duminica, 10.04.2011, 00:00
Ferrari a triumfat  pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Ferrari a triumfat pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Fernando Alonso a castigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monza, urmat de Button si de Massa. Schumacher a terminat pe locul 9.

Duminica, 12.09.2010, 00:00
Hamilton a castigat in Belgia

Britanicul Lewis Hamilton a castigat marele premiu de Formula 1 al Belgiei. Pe o pista. cand uda, cand uscata, pilotul de la McLaren, a fost la un pas de abandon in turul 35, dar a avut noroc si a revenit pe circuit. Intr-un final incins Hamilton a...

Luni, 30.08.2010, 09:00
F1/ Lewis Hamilton s-a impus in MP al Belgiei

Plecat de pe pozitia secunda pe grila de start pilotul de la McLaren, Lewis Hamilton, a castigat Marele Premiu al Belgiei de la Spa-Francorchamps. Britanicul a profitat de startul ratat al lui Mark Webber si si-a trecut in cont cea de-a treia victorie din acest sezon.

Duminica, 29.08.2010, 00:00
MP al Belgiei/ Mark Webber va pleca din pole position

Mark Webber a obtinut al 12-lea pole position al sezonului pentru Red Bull si va pleca din fata lui Lewis Hamilton si Robert Kubica in Marele Premiu al Belgiei. Pilotul de la Red Bull a inregistrat cel mai bun timp in calificari (1:45.778), intr-o sesiune in care si ploaia a avut un cuvant de spus.

Sambata, 28.08.2010, 00:00
MP al Ungariei/ Mark Webber, invingator la Hungaroring

Pilotul de la Red Bull Racing, Mark Webber, s-a impus in cursa de la Hungaroring la aproape 20 de secunde in fata spaniolului Fernando Alonso. Sebastian Vettel a fost penalizat si a incheiat cursa pe pozitia a treia.

Duminica, 01.08.2010, 00:00
MP al Marii Britanii/ Mark Webber, invingator la Silverstone

Plecat de pe pozitia a doua pe grila de start, australianul Mark Webber s-a impus in Marele Premiu al Marii Britanii si a inregistrat a treia sa victorie din acest sezon de Formula 1. Pilotul de la Red Bull a fost urmat pe podium de britanicul Lewis Hamilton si germanul Nico Rosberg, in timp ce coechipierul sau, Sebastian Vettel, plecat din pole position, a incheiat cursa pe locul al saptelea.

Duminica, 11.07.2010, 00:00
Vettel, specialistul calificarilor

Sebastian Vettel pleaca din pole position la Silverstone, avandu-l alaturi pe coechipierul Mark Webber.

Sambata, 10.07.2010, 20:34
F1/ Sebastian Vettel s-a impus in MP al Europei

Germanul Sebastian Vettel s-a impus fara emotii in cursa de Formula 1 de la Valencia pe care a dominat-o inca de la inceput. Marele Premiu al Europei a fost marcat de accidentul in care a fost implicat celalalt pilot al echipei Red Bull, Mark Webber.

Duminica, 27.06.2010, 00:00
MP al Turciei/ Dubla McLaren-Mercedes

Pilotul britanic Lewis Hamilton s-a impus in Marele Premiu al Turciei, profitand si de coliziunea dintre Mark Webber si Sebastian Vettel. Hamilton a fost urmat de podium de colegul sau de la McLaren, Jenson Button si de Webber. Incidentul dintre cei doi piloti ai echipei Red Bull s-a produs cu 18 tururi inainte de final, cand australianul a fost acrosat de Vettel.

Duminica, 30.05.2010, 00:00
MP al Turciei/ Mark Webber (Red Bull) va pleca din pole position

Mark Webber (Red Bull) va pleca din pole position pe grila de start a Marelui Premiu al Turciei, a saptea etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, care va avea loc, duminica, pe circuitul Istanbul Park.

Sambata, 29.05.2010, 00:00
F1/ Webber a castigat Marele Premiu al statului Monaco

Pilotul australian Mark Webber s-a impus, duminica, in Marele Premiu al Principatului Monaco la capatul unei curse pe care a dominat-o fara probleme. Webber a fost urmat pe podium de Sebastian Vettel si Rubert Kubica. Doar 12 piloti au reusit sa treaca linia de sosire, cursa incheindu-se sub steag galben, dupa ce Safety Car-ul a fost introdus pentru a patra oara pe circuit cu trei tururi inaintea finalului. Mark Webber se afla la cea de-a doua victorie consecutiva din acest sezon.

Duminica, 16.05.2010, 00:00
F1, MP Monaco / Mark Webber va pleca din pole position

Australianul Mark Webber a obtinut al doilea pole position consecutiv din acest sezon, inregistrand cel mai bun timp in calificarile de la Monte Carlo. Pilotul de la Red Bull va fi urmat in linia de start de Robert Kubica (Renault) si coechipierul sau, germanul Sebastian Vettel. Ghinionistul Fernando Alonso va pleca de pe linia boxelor, dupa ce in sesiunea de antrenamente de sambata dimineata a avut un accident.

Sambata, 15.05.2010, 00:00
F1, MP al Spaniei / Duelul campionilor

Mark Webber a castigat detasat la Montmelo, dupa ce a plecat din pole position. Spaniolul Fernando Alonso s-a clasat pe doi, ridicand tribunele in picioare, in urma abandonului lui Hamilton. Iar in ciuda problemelor tehnice, Sebastian Vettel a completat podiumul. Sarea si piperul cursei a fost constituit insa de duelul "roata la roata" intre septuplul campion mondial, Michael Shumacher, si campionul en titre, Jenson Button. Lupta a fost castigata de Shumi, care s-a clasat al patrulea.

Duminica, 09.05.2010, 00:00
F1, MP al Spaniei / Linie Red Bull

Red Bull a castigat prima linie a grilei de start de la Barcelona. De data aceasta insa, cei doi piloti au facut rocada fata de MP al Chinei. Webber e in pole si Vettel, pe doi. Hamilton completeaza "podiumul" iar Schumi porneste de pe pozitia a sasea.

Sambata, 08.05.2010, 00:00