Antena Căutare

Cine a câștigat ultima amuletă Chefi la cuțite și cum au celebrat jurații ultima zi de audiții. Cristina Pîrv a dat verdictul

În ediția 16 din 14 aprilie 2025 de la Chefi la cuțite sezonul 15, jurații au avut de pregătit patru rețete pentru Cristina Pîrv. Voleibalista română a degustat toate preparatele și a decis cine este chef-ul care câștigă ultima amuletă a acestui sezon.

Jurații Chefi la cuțite au dat tot ce au avut mai bun pentru a obține ultima amuletă, iar preparatele lor au cucerit-o cu adevărat pe campioana Cristina Pîrv. Ea a fost degustătoarea care a decis soarta ultimei amulete, iar chefii au rămas impresionați să afle că aceasta este printre cele mai bune voleibaliste ale României.

Descoperă în rândurile de mai jos ce preparate inedite au pregătit chefii pentru Cristina Pîrv și cine este câștigătorul ultimei amulete a sezonului 15 Chefi la cuțite.

Citește și: Egalitate în primul battle Chefi la cuțite. Chef Orlando a pierdut un om, iar o altă concurentă a cedat sub presiunea competiției

Cine a câștigat ultima amuletă Chefi la cuțite și cu ce preparate au impresionat-o jurații pe Cristina Pîrv

În timp ce jurații Chef Alexandru Sautner, Chef Ștefan Popescu și Chef Orlando Zaharia au ales să o impresioneze pe Cristina Pîrv cu câte un desert, Chef Richard Abou Zaki a decis să prepare un tartar de ton.

Chef Alexandru Sautner a avut de ales dintre un pește cu sos de lămâie și un desert inedit, pe care să le combine cu vin Motiv, iar, în cele din urmă, juratul a ales să meargă pe o tartă de lămâie cu pralină de fistic, zmeură proaspătă, gel de lime și gel de grepfrut.

„Vă spun ceva înainte de amuletă! Presimt că o să câștig amuleta, uite îmi apare aici” a spus acesta în timp ce se uita în paharul cu vin și visa deja la momentul victoriei.

Chef Orlando Zaharia a fost inspirat de vinul Motiv Fetească Regală & Chardonnay și a ales să pregătească un desert cu două combinații: „O să folosesc lămâie, fructul pasiunii, mascarpone și ciocolată pentru acest vin minunat!” le-a spus juratul colegilor săi cu foarte mare bucurie. „Este un cupaj, o Fetească Regală cu Chardonnay. Gustul fructat- acrișor vreau să îl folosesc și în desertul pe care îl fac și chiar se potrivește” a mai explicat el.

Citește și: Chefi la cuțite, 16 aprilie 2025. Ce concurent a părăsit competiția după primul battle și duel individual. Cine a abandonat proba

„Aș vrea să fac un preparat cu ciocolată, ceva finuț așa, ceva care să meargă cu vinul rose. Un mousse de ciocolată și cu inserția de portocale și cu vin rose, Doamne, n-ai cum!” a spus și Chef Ștefan Popescu, deja visând la gustul inedit pe care l-a și obținut. El a optat pentru vinul Motiv Cabernet Sauvignon & Merlot și a dat lovitura cu alegerea făcută.

Și Chef Richard Abou Zaki a ales vinul rose Motiv Cabernet Sauvignon & Merlot, însă el a decis să prepare un tartar de ton, fiind în tabăra opusă față de colegii săi.

„Merge pairing-ul perfect lângă tartatul meu de ton și cu un vin rose rece, mișto, proaspăt, cu un pic de aciditate!” a spus acesta, stârnind o serie de reacții în lanț din partea celorlalți jurați.

„Ai echipă, ai cele mai multe amulete, ce mai vrei? Lasă-ne în pace!” a exclamat Chef Ștefan Popescu după ce acesta a încercat să îl încurce.„Richar Abou Zaki. Abou Zaki care mă abuzează aici tot timpul! Abou Zaki este un nume predestinat” a mai adăugat acesta, fiind completat de Chef Orlando Zaharia.

„Astăzi o să încerce să ne prostească cu tartarul lui acolo” a adăugat și Chef Alexandru Sautner, în timp ce juratul s-a apărat: „Dacă atât s-a putut, ce poți face?! Ăștia sunt colegii mei, n-am ce să fac. Ei sunt abuzați singuri de ei!”.

Chefii nu doar că au destins atmosfera cu glume savuroase, ci au și ciocnit și un pahar de vin pentru a celebra atât încheierea audițiilor, cât și începutul emoționant al Bootcamp-ului.

Vinurile de la Crama Ceptura i-au cucerit atât pe concurenți, cât și pe jurații Chefi la Cuțite. Ei le-au ales special pentru a obține un gust cât mai rafinat pentru preparatele lor, dar și pentru a transforma fiecare farfurie într-un adevărat spectacol al gustului.

Citește și: Cine sunt concurenții din echipa condusă de Alexandru Sautner și Ștefan Popescu la Chefi la cuțite 2025. Ei poartă tunica verde

După ce invitata din ediția 16 din 14 aprilie 2025 a degustat toate preparatele, aceasta a decis să puncteze astfel:

  • 2 puncte chef Ștefan Popescu;
  • 3 puncte chef Orlando Zaharia;
  • 4 puncte chef Alexandru Sautner,
  • 5 puncte Chef Richard, cel care câștigă bomba.
Egalitate în primul battle Chefi la cuțite. Chef Orlando a pierdut un om, iar o altă concurentă a cedat sub presiunea co... Chef Orlando Zaharia, imagine rară cu bunica lui în vârstă de 95 de ani. Ce mesaj a transmis de ziua ei...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Comentarii


Citește și
Când începe Chefi la cuțite sezonul 17! Ce au dezvăluit cei patru jurați despre noul sezon și ce surprize se pregătesc
Când începe Chefi la cuțite sezonul 17! Ce au dezvăluit cei patru jurați despre noul sezon și ce surprize se...
Cafea sau sucul carbogazos. Ce alegere îți dă energie dimineața
Cafea sau sucul carbogazos. Ce alegere îți dă energie dimineața Catine.ro
Mesajul emoționant al lui Chef Richard Abou Zaki pentru fiica lui de ziua ei de naștere. Carlotta a împlinit 5 ani
Mesajul emoționant al lui Chef Richard Abou Zaki pentru fiica lui de ziua ei de naștere. Carlotta a împlinit 5 ani
Fiul artistei Paulina Rubio ar putea fi trimis într-un internat. Care este motivul
Fiul artistei Paulina Rubio ar putea fi trimis într-un internat. Care este motivul Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
O româncă a transformat călătoriile într-un stil de viață: 30 de țări vizitate până la 30 de ani. Sfaturi pentru costuri reduse
O româncă a transformat călătoriile într-un stil de viață: 30 de țări vizitate până la 30 de ani. Sfaturi... Libertatea.ro
Cu ce a ajuns să se ocupe singura femeia care i-a fost soție lui Ion Țiriac: „E prietena mea și acum”
Cu ce a ajuns să se ocupe singura femeia care i-a fost soție lui Ion Țiriac: „E prietena mea și acum” AntenaSport
Veste neașteptată în showbiz-ul din România! Vedeta noastră a dezvăluit că s-a căsătorit în secret în urmă cu 6 ani:
Veste neașteptată în showbiz-ul din România! Vedeta noastră a dezvăluit că s-a căsătorit în secret în... Elle
Imagini sfâșietoare de la mormântul Denisei Răducu. Au trecut 9 ani de la moartea cântăreței
Imagini sfâșietoare de la mormântul Denisei Răducu. Au trecut 9 ani de la moartea cântăreței Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Ingredientul secret care face chiftelele pufoase: Nu este pâine sau cartof
Ingredientul secret care face chiftelele pufoase: Nu este pâine sau cartof HelloTaste.ro
VIDEO. JD Vance a fost huiduit la deschiderea Jocurilor Olimpice. Reacția lui Trump: ”E surprinzător, pentru că oamenii îl apreciază”
VIDEO. JD Vance a fost huiduit la deschiderea Jocurilor Olimpice. Reacția lui Trump: ”E surprinzător, pentru că... Antena3.ro
Avertisment de urgență pentru utilizatorii Gmail. Cum exploatează hackerii noua actualizare și cum te poți proteja
Avertisment de urgență pentru utilizatorii Gmail. Cum exploatează hackerii noua actualizare și cum te poți proteja useit
Mircea Lucescu, transportat în străinătate! Medicii români au luat decizia
Mircea Lucescu, transportat în străinătate! Medicii români au luat decizia BZI
Bulgarii iar „ne-au luat fața”! Participă în locul României la cel mai important târg de turism din țara noastră
Bulgarii iar „ne-au luat fața”! Participă în locul României la cel mai important târg de turism din țara... Jurnalul
Mira și Andrei Bănuță, o nouă relație? Artistul a recunoscut totul: Există o chimie între noi...
Mira și Andrei Bănuță, o nouă relație? Artistul a recunoscut totul: Există o chimie între noi... Kudika
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe Redactia.ro
Funcționarii unei primării au ajuns să facă constant
Funcționarii unei primării au ajuns să facă constant "gimnastică" la birou. Ce se întâmplă dacă stau... Observator
Uleiul de floarea-soarelui: beneficii, proprietăți și efecte adverse
Uleiul de floarea-soarelui: beneficii, proprietăți și efecte adverse MediCOOL
Quiche Lorraine cu pui si ciuperci. Rețetă de tartă sărată, din bucătăria franțuzească
Quiche Lorraine cu pui si ciuperci. Rețetă de tartă sărată, din bucătăria franțuzească HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
De cat timp pentru joaca au nevoie copiii și ce rol are joaca în dezvoltarea copiilor
De cat timp pentru joaca au nevoie copiii și ce rol are joaca în dezvoltarea copiilor DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Jocuri PlayStation Plus din februarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile
Jocuri PlayStation Plus din februarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile UseIT
Ce faci dacă ți se taie maioneza? Cel mai simplu truc pentru a o salva
Ce faci dacă ți se taie maioneza? Cel mai simplu truc pentru a o salva Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x