Adio Carpati? S-a inchis temporar singura fabrica de tigari romanesti
La singura fabrica de tigari din Romania nu se mai lucreaza de o luna de zile. Fabrica de tigarete de la Sfantu Gheorghe a fost inchisa temporar, dupa 113 ani de activitate, insa perspectivele sunt sumbre si nu se stie daca fabricarea isi va mai relua cursul firesc.
Publicat: Vineri, 12 Martie 2010, 00:00 |
Actualizat Vineri, 06 Iulie 2012, 00:46
Articolul continuă după reclamă
Drumuri inchise, trafic blocat, trenuri intarziate. Vezi zonele afectate de ninsori...
Procuratura s-au autosesizat in cazul tinerei aflate in coma din cauza muncii epuizante...
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google
Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰
Înapoi la Homepage
Citește și
Abonează-te la newsletter!
Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.