Antena Căutare

Directoarea unei şcoli din Buzău a intrat cu maşina într-un grup de persoane! Care este cauza accidentului

Zece persoane au ajuns, în total, la Spitalul Judeţean Buzău după accidentul produs, miercuri, în faţa Şcolii Generale numărul 1 din municipiu Buzău. Între victime, o fetiţă de 12 ani care are un traumatism la o gleznă şi a suferit un atac de panică, dar şi o femeie însărcinată.

| Sursa foto: news.ro

Zece persoane au ajuns, în total, la Spitalul Judeţean Buzău după accidentul produs, miercuri, în faţa Şcolii Generale numărul 1 din municipiu Buzău. Între victime, o fetiţă de 12 ani care are un traumatism la o gleznă şi a suferit un atac de panică, dar şi o femeie însărcinată.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Spitalul Judeţean Buzău, Adriana Bunilă, la spital au ajuns în total zece persoane în urma accidentului de la Şcoala Generală 1, unde directorul unităţii de învăţământ a intrat într-un grup de persoane care se aflau în faţa unităţii.

Între victime se află şase adulţi cu traumatisme la mâini sau la picioare, trei adulţi care au suferit atacuri de panică şi o fetiţă de 12 ani care are un traumatism la gleznă, dar a suferit şi un atac de panică. Una dintre persoanele rănite este o femeie însărcinată.

Toate victimele sunt conştiente, potrivit lui Bunilă.

Articolul continuă după reclamă

Accidentul va fi cercetat şi prin prisma unui accident de muncă de către inspectorii ITM, având în vedere că directoarea care a provocat evenimentul era în timpul serviciului. În plus, fetiţa de 12 ani era la şcoală, iar printre cei ajunşi laspital este şi un angajat al şcolii care a suferit un atac de panică.

Prezent la locul accidentului, la scurt timp după producerea sa, inspectorul şcolar general din Buzău, Florina Stoian, a declarat că directorul Şcolii nr. 1 este o persoană ”foarte muncitoare, foarte activă”, însă a avut o perioadă stresată şi dificilă, întrucât ar avea copilul internat în spital.

UPDATE: Poliția a arestat-o pe femeia suspectată că a împins două femei pe șinele metroului! Una dintre victime a decedat

”Doamna directoare e o femeie foarte activă, foarte muncitoare, dispusă să răspundă tuturor solicitărilor noastre şi ale părinţilor. A avut însă o perioadă grea. Are copilul internat în spital şi a stat la spital toată noaptea, e foarte obosită şi stresată. După accident doamna director a suferit un atac de panică şi a fost dusă la spital cu salvarea”, a declarat Florina Stoian, potrivit news.ro.

La rândul lor, reprezentanţii Poliţiei Judeţene Buzău au precizat că victimelle au între 12 şi 67 de ani, nouă fiind transportate cu ambulanţe la spital, iar una a ajuns cu autoturismul personal.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Petrecuse până în zori în club și în drum spre casă a murit! A făcut lucrul pe care mulți tineri nu îl realizează... În această seară, oricine doreşte îşi va putea lua "Adio" de la Regele Mihai I, la Palatul Regal din Bucureşti...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
(P) Cum unifici toate departamentele din companie într-un singur sistem
(P) Cum unifici toate departamentele din companie într-un singur sistem
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de Kevin Federline după reuniunea cu cântăreața
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de... Catine.ro
Cine este câștigătorul celui mai mare premiu din istoria Loteriei Române. Norocosul și-a ridicat banii
Cine este câștigătorul celui mai mare premiu din istoria Loteriei Române. Norocosul și-a ridicat banii
Cum arată în prezent Maite Perroni și Christian Chávez. Au făcut furori în formația RBD
Cum arată în prezent Maite Perroni și Christian Chávez. Au făcut furori în formația RBD Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Mălina Pavel, eleva din Pitești campioană europeană la matematică, povestește cum a trăit olimpiada din Franța. „Am deschis steagul României în fața întregii Europe. A fost magic!”
Mălina Pavel, eleva din Pitești campioană europeană la matematică, povestește cum a trăit olimpiada din... Libertatea.ro
Marea dorinţă pe care Mircea Lucescu o avea de la fiul Răzvan, înainte să moară: “Sper să reuşească”
Marea dorinţă pe care Mircea Lucescu o avea de la fiul Răzvan, înainte să moară: “Sper să... AntenaSport
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în care au făcut marele anunț. Video
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în... Elle
Prima reacție a lui Ștefan Popescu după eliminarea lui Jini de la Chefi la cuțite. Ce sfat i-a dat
Prima reacție a lui Ștefan Popescu după eliminarea lui Jini de la Chefi la cuțite. Ce sfat i-a dat Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Risotto cremos cu sparanghel, ciuperci și mazăre. Un preparat gustos și sățios
Risotto cremos cu sparanghel, ciuperci și mazăre. Un preparat gustos și sățios HelloTaste.ro
Cu câți bani a rămas, de fapt, bucureșteanul care a câștigat 13 milioane de euro la Joker. Cât este impozitul 
Cu câți bani a rămas, de fapt, bucureșteanul care a câștigat 13 milioane de euro la Joker. Cât este impozitul  Antena3.ro
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile useit
Ce condiții pune George Simion pentru a începe negocierile cu partidele: „Trei lucruri vrem!”
Ce condiții pune George Simion pentru a începe negocierile cu partidele: „Trei lucruri vrem!” BZI
Bolojan forțează un guvern minoritar și și-a trimis parlamentarii să racoleze voturi din zona „extremistă”
Bolojan forțează un guvern minoritar și și-a trimis parlamentarii să racoleze voturi din zona „extremistă” Jurnalul
Marele absent de la nunta Andreei Bălan: Am refuzat-o!
Marele absent de la nunta Andreei Bălan: Am refuzat-o! Kudika
Prima țară din Europa care nu mai vrea să fie in NATO. Președintele a anunțat referendum pentru iesirea din NATO
Prima țară din Europa care nu mai vrea să fie in NATO. Președintele a anunțat referendum pentru iesirea din NATO Redactia.ro
O fabrică din Bistriţa-Năsăud dă afară 500 de angajaţi. Lovitură grea pentru economia locală
O fabrică din Bistriţa-Năsăud dă afară 500 de angajaţi. Lovitură grea pentru economia locală Observator
Terapia cognitiv-comportamentală: la ce se folosește și ce poți învăța în cadrul acesteia
Terapia cognitiv-comportamentală: la ce se folosește și ce poți învăța în cadrul acesteia MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
De ce trebuie să vorbim despre depresie în timpul sarcinii
De ce trebuie să vorbim despre depresie în timpul sarcinii DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor UseIT
Cartofi noi cu sparanghel, bacon și ouă fierte moi
Cartofi noi cu sparanghel, bacon și ouă fierte moi Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x