Lupta contra pandemiei COVID-19! Usain Bolt a găsit un mod unic de a transmite un mesaj tuturor oamenilor de a păstra distanţarea socială

Usain Bolt a găsit un mod unic de a transmite un mesaj tuturor oamenilor de a păstra distanţarea socială, a postat o poză din finala Jocurilor Olimpice de la Beijing, atunci când a câştigat proba de 100 de metri.

Usain Bolt | Twitter - Central Coast Mariners

Usain Bolt a postat o poză din finala Jocurilor Olimpice de la Beijing, din 2008, atunci când a câştigat proba de 100 de metri. Prin imaginea de la JO fostul atlet transmite un mesaj tuturor oamenilor de a păstra distanţarea socială.

Legendarul atlet Usain Bolt s-a folosit de exemplul personal pentru a susţine măsura dată de autorităţi în legătură cu distanţarea socială.

UEFA susţine poziţia FRF: Fotbaliştii care au obţinut calificarea trebuie să fie eligibili pentru turneul final al Jocurilor Olimpice

Fostul sportiv a postat pe site-urile de socializare o imagine din finala probei de 100 de metri de la Jocurile Olimpice de la Beijing, din 2008. Atunci, Bolt a câştigat medialia de aur cu un record de 9.69 de secunde, cu 0.20 de secunde în faţa locului doi, ocupat de Richard Thompson.

În imaginea postată Bolt se află pe linia de finish în timp ce restul atleţilor sunt la o distanţă de mai bine de un metru în spatele lui. Astfel, fostul sportiv susţine distanţarea socială şi le-a urat tuturor fanilor lui şi un "Paşte Fericit".

Tot la Jocurile Olimpice de la Beijing din 2008, Usain Bolt a câştigat o altă medalie de aur, la proba de 200 de metru, cu un record de 19.30 de secunde.

Fostul atlet Donato Sabia a murit din cauza coronavirusului​

„Rușine! Îl punem pe Gigi Becali în locul tău! De ce nu vorbești la polițiști să nu mai omoare bătrâni și tineri pe stra... Spital din România, fără medici din cauza Covid19: “Nu avem personal, unii au făcut cerere de concediu fără plată pe tre...