A doua semifinala in Cupa Romaniei: Dinamo - Medias 1-0

Echipa lui Liviu Ciobotariu a batut-o pe Medias la o diferenta minima in mansa-tur din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal. In prima semifinala, Vaslui - Rapid 0-1. Jocurile retur se vor disputa saptamana viitoare.

Dinamo a jucat toata repriza secunda in inferioritate numerica, dar a reusit sa castige prin golul lui Rus, marcat in minutul 88 - portarul Buchta a tratat neglijent o lansare in profunzime, permitandu-i jucatorului dinamovist sa il depaseasca.

Cosmin Moti a fost eliminat in minutul 39, dupa ce l-a faultat pe Vitinho in pozitie de ultim aparator, dar Rus a marcat golul unei victorii care la un moment dat parea improbabila.

Miami: Djokovic, Nadal si Murray, in sferturile de finala... JO 2012: Statiile metroului din Londra vor purta numele unor mari campioni romani. Nadia Comaneci si Ivan Patzaichin, se...