Accidentare sau pedeapsa? Chivu nu a fost convocat pentru meciul cu Catania

Fundasul Cristian Chivu, refacut dupa o accidentare, nu a fost convocat de antrenorul Claudio Ranieri, pentru meciul pe care Internazionale Milano il va disputa, sambata, in Sicilia, cu Catania.

"Chivu a avut o problema la glezna si nu vreau sa riscam maine pentru a-l avea la dispozitie la partida cu Lille", a declarat Ranieri, intr-o conferinta de presa.

Cristian Chivu s-a accidentat la glezna in prima repriza a meciului Inter - Napoli, scor 0-3, din etapa a VI-a a Serie A si a fost inlocuit, in minutul 43, cu Nagatomo. El a revenit in aceasta saptamana la antrenamentele lui Inter, pregatindu-se normal.