Apărarea a cedat cu o echipă de Liga a 2-a! FCSB a primit trei goluri în ultimul amical

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 3-3, meciul amical cu echipa Chindia Târgovişte, ultimul dinaintea începerii Ligii I, iar cele trei goluri primite confirmă faptul că steliștii suferă în apărare.

Partida s-a incheiat egal, scor 3-3 (2-1 la pauza), ros-albastrii conducand cu 2-0, respectiv 3-2, prin golurile marcate de Benzar, Teixeira si Alibec (penalty), în timp ce pentru oaspeţi au punctat Neicuţescu, de două ori, respectiv Matei.

Steliştii au evoluat in urmatoarea formulă de echipă: Stăncioiu - Simion, Pleaşca, Filip, Momcilovic - Teixeira, Achim - Jakolis, Benzar, De Amorim - Alibec. După pauză, Andrei Vlad l-a înlocuit pe Stăncioiu în poartă.

FCSB va începe noul sezon al Ligii 1 Orange duminică seara, pe teren propriu, împotriva celor de la FC Voluntari.

L-au criticat pe Reghecampf că experimentează, dar Dică începe cu un ”artificiu” din prima! Bagă un fundaș stânga în ban... Vești TERIBILE pentru Nouri, fotbalistul lui Ajax care a făcut infarct în timpul unui meci amical! ”Creierul i-a fost af...