Articole despre chindia targoviste

Emil Săndoi, noul antrenor al echipei Chindia Târgovişte

Antrenorul Emil Săndoi a fost numit la conducerea tehnică a echipei Chindia Târgovişte, în locul lui Viorel Moldovan, a anunţat, marţi, gruparea dâmboviţeană.

Marti, 30.06.2020, 12:18
Star Matinal. Panică la echipa de fotbal Chindia Târgovişte! Un jucător ar putea fi purtător de coronavirus

Un jucător de la Chindia Târgoviște, Adrian Piţian, ar putea fi purtător de coronavirus, după ce a intrat un contact cu un prieten depistat pozitiv.

Luni, 09.03.2020, 10:57
Hermannstadt a învins Chindia în inferioritate numerică, scor 1-0, şi s-a calificat în optimile Cupei României

Formaţia Hermannstadt s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Cupei României, impunându-se cu scorul de 1-0 în meciul disputat la Ploieşti cu Chindia Târgovişte, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 68.

Miercuri, 25.09.2019, 17:45
Hagi îl laudă pe Moldovan: "Chindia joacă bine, are un antrenor cu experienţă, un fost mare jucător care a  antrenat şi în România şi în afară"

Hagi îl laudă pe Moldovan: "Chindia joacă bine, are un antrenor cu experienţă, un fost mare jucător care a antrenat şi în România şi în afară"

Antrenorul formaţiei Viitorul, Gheorghe Hagi, spune că meciul din a doua etapă a Ligii I va fi unul dificil deoarece Chindia Târgovişte este o echipă care joacă bine, are un antrenor cu experienţă, dar vrea să câştige cele trei puncte şi formaţia sa să meargă tot pe linia victoriilor începută cu CFR în Supercupă şi continuă cu Dinamo în prima etapă a campionatului.

Joi, 18.07.2019, 15:07
Dinamo a remizat, 2-2, într-un amical cu Chindia Târgovişte

Dinamo Bucureşti şi Chindia Târgovişte au încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul amical disputat, miercuri dimineaţă, în cantonamentul de la Săftica.

Miercuri, 10.07.2019, 14:00
Apărarea a cedat cu o echipă de Liga a 2-a! FCSB a primit trei goluri în ultimul amical

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 3-3, meciul amical cu echipa Chindia Târgovişte, ultimul dinaintea începerii Ligii I, iar cele trei goluri primite confirmă faptul că steliștii suferă în apărare....

Joi, 13.07.2017, 14:14
Jean Padureanu: "Vreau si eu la CCA si promovez 5 ani la rand"

Presedintele Gloriei Bistrita a acuzat dur arbitrajul din partida cu Chindia Targoviste, formatie la care presedinte a fost in tur Ion Craciunescu.

Vineri, 16.03.2012, 00:00
Gloria Bistrita se distanteaza in clasamentul ligii secunde

In primul meci al returului ligii a doua, ardelenii s-au impus in ultimul minut in fata Chindiei Targoviste si au trecut la 3 puncte in fata coliderului de pana acum, Poli Timisoara.

Un fost fundas al nationalei vrea un alt stadion in tara

Dupa National Arena, Ilie Oana si Cluj Arena, un nou stadion se pregateste sa apara.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Patronul UT-ei socheaza: Timisoara si Bistrita nu pot promova

Giovanni Catanzariti a afirmat sambata la o emisiune de televiziune ca echipa sa vizeaza locul al treilea la finalul sezonului, pentru ca acesta ar putea aduce promovarea.

Duminica, 27.11.2011, 00:00
Chindia se impune la Severin si urca pe 4

Primul meci din cadrul etapei cu numarul 12 le-a adus fata in fata pe Gaz Metan Severin si Chindia Targoviste.

Vineri, 04.11.2011, 00:00
Poli, decimata in atac: Zagrean rateaza meciul cu Steaua

Valentin Velcea ramane cu solutii tot mai putine pentru atac, in vederea meciului cu Steaua. Andrei Zagrean s-a accidentat la nas, in repriza secunda a meciului de sambata, cu Chindia, si va ratat intalnirea de joi, din Cupa Romaniei.

Luni, 24.10.2011, 00:00
VIDEO! Vezi cum un brancardier vrea sa bata un jucator!

Un brancardier era sa bata un jucator. S-a intamplat la meciul dintre Chindia si FC Olt, in liga a doua. Oltenii au condus echipa lui Gica Popescu, dar au luat bataie cu un gol in prelungiri.

Duminica, 16.10.2011, 00:00
IPOTEZA SOC! Ion Craciunescu ar putea renunta la sefia CCA

Gica Popescu a refuzat sa vorbeasca la Slatina despre un nou presedinte la Chindia, varianta pe care o ia in calcul doar in momentul in care Ion Craciunescu va semna documentele si va deveni oficial sef la CCA.

Duminica, 09.10.2011, 00:00
Argesul ramane pe podium / Chindia Targoviste - FC Arges 2-2

Chindia si FC Arges au remizat 2-2 la Targoviste intr-un meci contand pentru etapa a treia a seriei Vest a Ligii a doua.

Duminica, 04.09.2011, 00:00