Arsenal invinge pe Liverpool in prelungiri, City ramane lider. Vezi rezultatele din Anglia!

Cormoranii au fost adusi cu picioarele pe pamant de tunari dupa castigarea Carling Cup de saptamana trecuta, intr-o etapa in care Manchester City si-a pastrat primul loc in clasament.

Meciul de pe Anfield dintre Liverpool si Arsena a avut de toate. Mai intai, Kuyt a ratat un penalty scos de Suarez dupa un duel cu Szczesny, portarul ce avea sa pareze lovitura de pedeapsa a batavului.

Totusi, Liverpool a deschis scorul, insa nu prin vreun cormoran, ci prin autogolul lui Koscielny, fostul fundas al lui Lorient, deviand in proprie poarta o centrare de pe dreapta a lui Henderson.

Van Persie a aratat insa de ce e cel mai dorit atacant din Premiere League, egaland dupa o jumatate de ora de la startul partidei si aducand victoria pentru Arsenal in prelungiri.

Chelsea si-a continuat parcursul catastrofal pierzand la WEst Bromwich Albion, in timp ce Manchester City a trecut cu 2-0 pe teren propriu de Bolton si s-a pastrat in fruntea clasamentului din Premiere League cu 66 de puncte. United e pe 2 cu 61, Tottenham pe 3 cu 53, cele doua echipe intalnindu-se duminica in meci direct pe White Hart Lane. Arsenal a urcat pe 4 cu 49 de puncte.

Tottenham - Manchester United

Rapid - U Cluj 1-1 / Remiza cu duritati... Roger Federer a castigat turneul de la Dubai...