Astra Ploiesti - CFR Cluj 1-0 / Fatai, fatal pentru ardeleni

Astra Ploiesti a eliminat CFR Cluj din Cupa Romaniei dupa 1-0 la Ploiesti. Singurul gol al partidei a fost reusit de Kehinde Fatai, in minutul 46.

Prima repriza a fost una echilibrata, ploiestenii presand mai mult, insa cea mai mare ocazie le-a apartinut clujenilor, prin Gabi Muresan, care a trimis putin pe langa poarta din pozitie ideala.

Prahovenii au profitat la maximum de inceputul slab de repriza secunda al ardelenilor, Fatai deschizand scorul dupa o neintelegere intre fundasul Ionut Rada si portarul Mihai Minca. Cei doi s-au invitat reciproc sa loveasca balonul la marginea careului, iar senegalezul a speculat si a trimis in plasa pe langa portar.

Desi au jucat o mare parte a actului secund cu 4 atacanti, clujenii nu au reusit sa revina si parasesc competitia inca din faza "saisprezecimilor".

Venit in etapa a treia la Ploiesti, Marius Sumudica ramane neinvins pe banca Astrei dupa sase meciuri.

sursa: gsp

Mutu revine cu gol in Serie A. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 4!... Pantilimon a debutat cu victorie la Manchester City...