Articole despre astra ploiesti

Rapid invinge pe CFR Cluj, dupa 0-2 la pauza! Meci cu noua goluri intre Astra si Concordia Chiajna

Meci nebun in Giulesti! Rapid a intors incredibil rezultatul cu CFR Cluj, dupa ce a fost condusa cu 2-0 la pauza si a ramas in inferioritate numerica. Golurile giulestenilor au fost inscrise de Ilijoski si Grigore cu o "dubla", respectiv Ronny si Maftei. Ploaie de goluri la Ploiesti, Astra a invins pe Concordia cu 6-3, in timp ce Otelul continua seria meciurilor fara victorie.

Sambata, 25.08.2012, 23:41
U Cluj - Astra 3-1 / Niculescu, la prima victorie ca antrenor

Clujenii par a fi depasit episodul Steaua, obtinand 4 puncte in ultimele 2 etape, in care au intalnit echipele din Ploiesti.

Miercuri, 21.03.2012, 00:00
Steaua - Astra 2-1 / Ros-albastrii, la 5 puncte de lider

La revenirea in Ghencea, Steaua a invins mai usor decat o arata scorul si a egalat Rapidul la puncte, cele dpua rivale impartindu-si locurile 3 si 4.

Duminica, 18.03.2012, 00:00
Generalii MApN au dorit sa-i inchida gura lui Becali

Patronul stelist a dezvaluit detalii din culisele negocierilor pentru revenirea in Ghencea.

Miercuri, 14.03.2012, 00:00
Oficialii Mioveniului acuza arbitrajul cu Astra

Razvan Tunaru l-a acuzat dut pe centralul Horatiu Fesnic, despre care a spus ca a validat un gol "de experimentul Philadelphia".

Marti, 13.03.2012, 00:00
Schimb intre Astra si Steaua: Tatarusanu - Silviu Lung junior?

La GSP TV, impresarul Ioan Becali a propus o solutie prin care Tatarusanu sa scape de presiunea pusa de varul sau, iar Steaua sa gaseasca un portar de aceeasi valoare.

Vineri, 24.02.2012, 00:00
Liviu Ganea la CFR Cluj, pleaca Weldon

Atacantul a fost deturnat de alb-visinii din drumul sau spre FCM Targu Mures. Fostul dinamovist ii va lua locul lui Weldon, care va pleca in China.

Marti, 21.02.2012, 00:00
Liviu Ganea la Asta Ploiesti

Dinamovistul ar putea fi deturnat din drumul sau spre Targu Mures de Astra, echipa la care a mai evoluat in trecut.

Miercuri, 15.02.2012, 00:00
Arthuro, dat afara si de la Astra

Fostul stelist nu a stat decat 10 zile in lotul ploiestenilor, fiind dat afara de antrenorul Toni Conceicao.

Vineri, 03.02.2012, 00:00
N'Doye la Vaslui

Dupa un periplu pe la Dinamo si Astra Ploiesti, senegalezul s-a intors la echipa la care s-a consacrat in campionatul intern.

Luni, 23.01.2012, 00:00
Spadacio si Arthuro la Astra

Dupa ce s-a despartit de N'Doye si Miranda, ploiestenii au dat lovitura pe piata trasferurilor, asigurandu-si serviciile fostului mijlocas rapidist, dar si ale celui care a marcat pentru Steaua impotriva lui Lyon in 2008.

Se intoarce N'Doye la Vaslui?

Dupa ce si-a reziliat contractul cu Astra, N'Doye a ezitat sa accepte ofertele Stelei si ale lui Dinamo, iar Porumboiu a lasat sa se inteleaga ca si-ar dori o repatriere a senegalezului.

Marti, 17.01.2012, 00:00
Gangioveanu la Astra

Dat afara de la Rapid, olteanul si-a gasit repede echipa, profitand de perioada de mercato.

Luni, 16.01.2012, 00:00
Becali vrea sa-l boteze pe N'Doye

Dupa ce senegalezul si-a reziliat contractul cu Astra, Gigi Becali i-a facut oferta sa vina la Steaua, insa a pus doua conditii lui N'Doye: sa se boteze si nevasta sa se mute in Romania.

Dinamo l-a luat si pe Stratila

Dupa Curtean, si mijlocasul Astrei va ajunge in Stefan cel Mare.

Joi, 05.01.2012, 00:00
CFR e cea mai favorizata echipa de cand a venit Craciunescu la CCA. Becali si Porumboiu au luat foc

Desi oficialii din Gruia se temeau de instalarea valceanului la sefia Comisiei Centrale a Arbitrilor, greselile in favoarea CFR-ului au scandalizat prima Liga.

Luni, 19.12.2011, 00:00
Blestemul lui Sumudica: Selymes, demis din nou de la Astra

Tibor Selymes a stabilit un record negativ: a fost demis de 3 ori in patru luni.

Sambata, 17.12.2011, 00:00
Astra - CFR Cluj 0-1 / Piccolo aduce 3 puncte in Gruia

CFR Cluj s-a impus la Ploiesti cu 1-0, dupa un gol marcat in debutul partidei.

Marius Sumudica: "Obiectivul meu e sa termin inaintea Astrei"

Tehnicianul lui FC Brasov nu a uitat modul in care a fost dat afara de la ploiesteni si vrea ca la finalul campionatului sa termine inaintea acestora.

Vineri, 16.12.2011, 00:00
Sumudica s-a razbunat pe Astra. Vezi rezultatele din prima liga!

Din cele trei meciuri desfasurate sambata, doua s-au terminat cu un scor alb. Insa cel mai interesant duel a fost cel dintre Sumudica si Ioan Neculae, transat de fostul rapidist cu 2-0.

Duminica, 04.12.2011, 00:00
VIDEO! Cristi Nica: "Am fost angajat al Astrei"

Asistentul Nica admite ca a fost salariatul ploiestenilor, cu care trateaza acum pentru o noua colaborare.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Udoji, facut maimuta de propriul patron

Patronul Astrei, Ioan Niculae, a comentat in termeni duri prestatia echipei sale in fata Ceahlaului, scor 0-0.

Vineri, 25.11.2011, 00:00
Astra - Ceahlaul 0-0 \ Egal plictisitor in debut de etapa

Astra Ploiesti a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de pe teren propriu impotriva Ceahlaului Piatra Neamt, prima partida a etapei a 15-a din Liga I.

VIDEO! Marius Sumudica: "Voi ataca Steaua"

Anti-stelist convins, Marius Sumudica a facut o avanpremiera a meciului Steaua - FC Brasov la emisiunea Contraatac la GSP TV.

Joi, 24.11.2011, 00:00
Concordia - Astra 0-1 \ Ploiestenii peste Steaua in clasament

Tibor Selymes a reusit prima sa victorie de la revenirea pe banca Astrei. A fost, de altfel, intaiul sau succes in acest sezon. Prahovenii s-au impus cu 1-0 la Chiajna, in fata Concordiei.

Luni, 21.11.2011, 00:00
Asta va avea stadion de 22 de milioane

Patronul Astrei, Ioan Niculae, construieste stadionul la Giurgiu, unde vrea sa mute Astra. Niculae a dat detalii in privinta arenei pe care va juca echipa sa.

Joi, 10.11.2011, 00:00
Astra - Petrolul 1-1 \ Selymes egal la redebut

Astra si Petrolul au remizat in aceasta seara, scor 1-1, in primul meci de la revenirea lui Tibor Selymes pe banca alb-negrilor.

Sambata, 05.11.2011, 00:00
Huliganii maresc pretul biletelor: 70 de lei la Petrolul - Astra

Derby-ul Ploiestiului, Astra - Petrolul, de maine, de la ora 19:00 risca sa se dispute fara spectatori. Sau cu maximum cateva sute de curiosi in tribune.

Vineri, 04.11.2011, 00:00
Ioan Niculaie: "Sumudica s-a autopropus la Sportul cand era la Astra"

Vestea ca Marius Sumudica s-a inteles cu Ioan Neculaie sa preia FC Brasov l-a provocat din nou pe fostul sef al tehnicianului, Ioan Niculae de la Astra.

Miercuri, 02.11.2011, 00:00
Sumudica demis de la Astra: "Patronul dorea sa imi faca echipa"

Ioan Niculae, patronul echipei din cartierul 9 Mai a decis sa se desparta de Sumudica dupa ce acesta a suferit prima infrangere din campionat.

Luni, 31.10.2011, 00:00
Rapid - Astra 3-2 \ Sumudica, invins de propria iubire

Dupa ce a pierdut primul meci pe banca Astrei in optimile Cupei Romaniei, cu Petrolul, Marius Sumudica a suferit cel dintai esec si in campionat de cand a preluat conducerea tehnica a ploiestenilor, scor 2-3, chiar impotriva Rapidului, echipa pe care a antrenat-o in sezonul trecut.

Duminica, 30.10.2011, 00:00
Adrian Porumboiu: „Imi retrag echipa din campionat”

Suparat pe arbitrajul lui Ovidiu Hategan din partida cu Astra, patronul lui FC Vaslui ia in calcul posibilitatea de a renunta la a investi in fotbal.

Luni, 24.10.2011, 00:00
FC Vaslui pierde cu Astra, dupa o gafa uriasa a lui Cerniauskas

O greseala incredibila a lui Cerniauskas i-a permis lui Tiganasu sa inscrie golul prin care Astra Ploiesti a invins cu 1-0 pe FC Vaslui in etapa a 11-a din Liga I. Prahovenii fac 19 puncte si urca pe locul 6, in timp ce Marius Sumudica ramane in continuare neinvins de cand a preluat-o pe Astra.

Marius Sumudica: "Dinu Gheorghe aducea bani de acasa cand eram antrenor la Rapid"

Desi a plecat de la Rapid din cauza lui, in returul sezonului trecut, Sumudica ii ia apararea lui Dinu Gheorghe in conflictul acestuia cu George Copos.

Miercuri, 19.10.2011, 00:00
Dorinel Munteanu a ramas fara laptop. Vezi de ce!

Antrenorul echipei Otelul Galati, Dorinel Munteanu, a ramas fara un laptop din biroul sau. Suspectul este un recidivist cercetat in mai multe dosare de furt, conform reprezentantilor Politiei Galati.

Sambata, 15.10.2011, 00:00
Otelul - Astra 1-1 / Sumudica ramane neinvins

Otelul si Astra au remizat in cel de-al doilea meci al etapei cu numarul 10, scor 1-1. Rezultatul a fost stabilit inca din prima repriza.

Astra Ploiesti - Sportul Studentesc / Multescu la a doua surpriza consecutiva

Astra a terminat la egalitate, 2-2, cu Sportul pe teren propriu in primul meci al etapei a 9-a. Pentru prahoveni au marcat N'Doye(8) si C. Matei(64), iar pentru "studenti" Curelea(4) si Ghinga(40).

Vineri, 30.09.2011, 00:00
Patron de presa, retinut pentru santajarea lui Ioan Niculae

Mihai Ghezea, fostul patron al ziarului "Atac la persoana", a fost retinut de DNA, fiind acuzat ca l-ar fi santajat printr-un contract de publicitate pe Ioan Niculae, patronul echipei de fotbal Astra Ploiesti si al Holdingului InterAgro, informeaza Mediafax.

Miercuri, 28.09.2011, 00:00
Pandurii Tg Jiu - Astra Ploiesti 1-2 / Gorjenii la prima infrangere pe teren propriu

Pandurii a scapat printre degete o noua victorie pe teren propriu, dupa ce a pierdut cu 1-2 in fata Astrei Ploiesti. Gorjenii au dominat, au ratat ocazie dupa ocazie,dar s-au vazut infranti la capatul unui meci extrem de spectaculos.

Luni, 26.09.2011, 00:00
Astra Ploiesti - CFR Cluj 1-0 / Fatai, fatal pentru ardeleni

Astra Ploiesti a eliminat CFR Cluj din Cupa Romaniei dupa 1-0 la Ploiesti. Singurul gol al partidei a fost reusit de Kehinde Fatai, in minutul 46.

Miercuri, 21.09.2011, 00:00
Astra se impune cu 2-0 in fata lui Gaz Metan Medias

Ultimele doua echipe ce au batut Steaua, Astra si Gaz Metan s-au intalnit in meci direct pe Stadionul din cartierul 9 Mai al Ploiestiului. S-au impus alb-negrii, care sunt pe drumul pe care si-l doreste si patronul Neculaie.

Sambata, 17.09.2011, 00:00
Tibor Selymes, primul antrenor demis in Liga I!

Desi nu s-au terminat de disputat meciurile rundei secunde din Liga I, s-a consemnat prima demitere pe bancile tehnice ale combatantelor din primul esalon.

Luni, 01.08.2011, 00:00
Astra Ploiesti - Victoria Branesti 2-0. Echipa lui Ilie Stan, tot mai aproape de retrogradare

Astra invinge cu 2-0 pe Victoria Branesti prin autogolul lui Maghici din minutul 2 si super golul lui Matel din ultimul minut al meciului. Dupa a doua reusita a prahovenilor, antrenorul Victoriei Branesti a parasit stadionul.

Vineri, 01.04.2011, 00:00
Astra Ploiesti a luat lectii de fotbal de la Doroftei

Astra Ploiesti a luat lectii de fotbal la fostul campion mondial la box, Leonard Doroftei. Alaturi de Doroftei, Tibor Selimes si Florin Prunea s-au bagat si ei la joc, intr-un meci demonstrativ, organizat de Gazeta Sporturilor in cadrul campaniei...

Miercuri, 30.03.2011, 20:16
Universitatea Craiova - Astra Ploiesti 1-1

Oltenii nu au reusit sa rupa sirul ghinioanelor. Au facut doar 1-1 cu Astra, in Banie, dupa ce au condus 71 de minute.

Duminica, 20.03.2011, 20:24
Astra - Gloria Bistrita 1-0

Astra Ploiesti a invins cu 1-0, in direct la GSP TV, pe Gloria Bistrita. Sigurul gol a fost marcat in minutul 69 de cehul Radek Oprsal

Luni, 28.02.2011, 20:44
Bianca Dragusanu, afectuoasa cu Adrian Cristea!

Afla cum l-a intampinat Bianca pe Print, imediat dupa meciul cu Astra Ploiesti.

Marti, 07.12.2010, 01:27