Atletico Madrid a început cu o victorie campionatul LaLiga, 1-0 cu Getafe

Echipa Atletico Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Getafe, în prima etapă a campionatului Spaniei, LaLiga.

La primul meci oficial fără atacantul Antoine Griezmann, plecat la Barcelona, Atletico s-a impus prin golul lui Morata, din minutul 23. El a ratat un penalti, în mintul 56.

Cele două echipe au terminat meciul în câte zece jucători, Renan Lodi (Atletico) şi Jorge Molina (Getafe) fiind eliminaţi, în minutele 42 şi 38.

Sursa : news.ro

Fără Neymar, campioana Franţei, PSG, învinsă în etapa a doua din Ligue 1... Marius Copil a coborât 11 poziţii în clasamentul ATP, până pe locul 96...