Marti, 23 Iunie .06.2020, 08:10

Manchester City, victorie cu Burnley, scor 5-0, în Premier League

Sport
Duminica, 07 Iunie .06.2020, 17:18

Papa Francisc i-a avertizat pe italieni: Nu sărbătoriţi prea devreme victoria în faţa coronavirusului

Extern
Marti, 14 Aprilie .04.2020, 11:54

Usain Bolt ilustrează distanţarea socială cu o fotografie realizată la victoria sa în proba de 100 metri la JO-2008

Sport
Miercuri, 11 Martie .03.2020, 15:50

Bernie Sanders obţine o victorie în alegerile primare din North Dakota

Extern
Marti, 10 Martie .03.2020, 08:36

Leicester a învins Aston Villa, scor 4-0, în Premier League; Vardy a marcat de două ori

Sport
Luni, 09 Martie .03.2020, 00:17

Juventus a recuperat locul I în Serie A după 2-0 cu Inter Milano

Sport
Marti, 03 Martie .03.2020, 14:23

Netanyahu, bine plasat, în urma marii sale victorii în alegeri, să conducă un guvern

Extern
Marti, 03 Martie .03.2020, 09:53

Inculpat, Netanyahu revendică ”cea mai mare victorie din viaţa sa” în alegerile legislative

Miercuri, 19 Februarie .02.2020, 16:13

Muguruza a avut nevoie de aproape două ore şi jumătate pentru a trece de Kudermetova

Sport
Miercuri, 19 Februarie .02.2020, 11:24

Simeone, după victoria cu Liverpool: Dacă atacanţii nu participau la faza defensivă, echipa nu ar fi reuşit să câştige

Sport
Luni, 17 Februarie .02.2020, 23:58

Manchester United, victorie cu Chelsea, scor 2-0, în Premier League

Sport
Luni, 17 Februarie .02.2020, 17:34

În ziua în care împlineşte 51 de ani, Răzvan Lucescu a obţinut o victorie cu Al Hilal în Liga Campionilor Asiei

Luni, 10 Februarie .02.2020, 08:12

Barcelona a fost condusă de două ori la Sevilla, dar s-a impus în final cu 3-2, în faţa echipei Betis. Messi, trei pase decisive

Sport
Joi, 06 Februarie .02.2020, 08:59

Ligue 1: Marseille a învins cu 2-0 Saint-Etienne, meci început cu întârziere din cauza incidentelor

Sport
Luni, 03 Februarie .02.2020, 08:34

Barcelona a învins echipa Levante, cu scorul 2-1, prin golurile marcate de Ansu Fati

Sport
Vineri, 31 Ianuarie .01.2020, 17:10

Victorie pentru Răzvan Lucescu în Arabia Saudită: Abha – Al Hilal, scor 1-2

Sport
Joi, 30 Ianuarie .01.2020, 13:17

Novak Djokovici s-a calificat pentru a opta oară în finala Australian Open, după 7-6, 6-4, 6-3, cu Roger Federer

Sport
Joi, 30 Ianuarie .01.2020, 00:10

Real Madrid, calificare în sferturile Cupei Spaniei, după 4-0 cu Real Zaragoza

Sport
Luni, 27 Ianuarie .01.2020, 14:00

După un meci spectaculos cu Nick Kyrgios, Rafael Nadal s-a calificat în sferturi la Australian Open

Sport
Luni, 27 Ianuarie .01.2020, 12:43

Anastasia Pavliucenkova a învins-o pe Angelique Kerber şi a acces în sferturi la Australian Open

Sport
Luni, 27 Ianuarie .01.2020, 07:56

Garbine Muguruza a învins-o pe Kiki Bertens şi a acces în sferturi la Australian Open

Sport
Duminica, 26 Ianuarie .01.2020, 23:56

Napoli a învins liderul Juventus Torino, scor 2-1, în Serie A

Sport
Sambata, 25 Ianuarie .01.2020, 06:22

Simona Halep, în optimile de finală ale Australian Open, după 6-1, 6-4, cu Iulia Putinţeva

Sport
Joi, 23 Ianuarie .01.2020, 17:12

Victorie pentru Poli Iaşi în ultimul amical din Antalya: scor 1-0 cu Mladost Lucani

Sport
Joi, 23 Ianuarie .01.2020, 11:01

Tenis de masă: Echipa feminină a României a învins Italia, scor 3-0, la turneul preolimpic de la Gondomar

Miercuri, 15 Ianuarie .01.2020, 10:10

Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Simona Halep
Marti, 14 Ianuarie .01.2020, 12:42

Simona Halep va urca pe locul 3 WTA după victoria din meciul cu Ajla Tomljanovic

Marti, 14 Ianuarie .01.2020, 11:52

Simona Halep câştigă primul meci din 2020, scor 6-4, 7-5, cu Ajla Tomljanovic. Românca s-a plâns de oboseală

Duminica, 12 Ianuarie .01.2020, 22:58

Real Madrid a câştigat la loviturile de departajare Supercupa Spaniei, scor 4-1 cu Atletico Madrid

Sport
Duminica, 12 Ianuarie .01.2020, 20:32

România, trei victorii la turneul preliminar al CM2021 la handbal masculin şi se califică în faza a doua