Calificare INCREDIBILĂ. Astra ELIMINĂ Lyon și merge în grupele Europa League!

Jucătorii lui Daniel Isăilă au pierdut cu 0-1, dar victoria din Franța le-a asigurat continuitatea în cupele europene

După victoria senzaţională din Franţa, 2-1, giurgiuvenii au reuşit să îi ţină în şah pe francezi, deşi Lyon deschisese scorul în manşa secundă după numai 23 de minute prin Ferri.

Lung a fost însă providenţial după primirea golului, respingînd în ultimul moment mingea deviată de Bakary Kone (27). Astralii au început să conteze în atac abia în partea a doua. Oros a trimis cu capul puţin pe lîngă poartă (51), în timp ce Lopes a scos incredibil mingea reluată cu capul de Enache (70).

Lyon a trimis în bară în minutul 84, însă n-a mai contat, pentru că Astra a obţinut în premieră calificarea în faza grupelor Europa League, informează Gazeta Sporturilor.

Dramă la Mediaş! Un baschetbalist a fost găsit plin de sânge pe malul râului... Fotbal Festival Cup 2014, cel mai mare turneu de copii și juniori desfășurat în București...