Campioana isi intra in rol // CFR Cluj - Victoria Branesti 2-0

CFR Cluj a obtinut prima victorie a acestui sezon in fata nou-promovatei Victoria Branesti, 2-0, in Gruia.

Campioana a dominat partida de la Cluj inca din primul minut, dar pana la pauza nu a reusit sa inscrie, Bjelanovici si Kone trecand de mai multe ori pe langa deschiderea scorului.

Repriza secunda a inceput in nota de dominare a CFR-ului, iar golul a venit, inevitabil, la poarta lui Cernea. In minutul 61, Muresan l-a invins pe portarul Victoriei cu un sut imparabil, de la marginea careului.

Dupa nici trei minute a venit si golul victoriei CFR-ului, Culio deviind usor in poarta un sut puternic al lui Dani.

Partida s-aechilibrat apoi, clujenii preferand cartea contra-atacului, dar nimic nu a mai schimbat scorul de pe tabela, astfel ca CFR Cluj acumuleaza 4 puncte in Liga 1, in timp ce Victoria Branesti cauta inca acel prim punct in Liga 1

VIDEO Accident spectaculos in Raliul Finlandei... Alexandra Dulgheru a coborat pe locul 29 in clasamentul WTA...