CFR Cluj s-a calificat in grupele Ligii Campionilor

Campioana Romaniei, CFR Cluj, s-a calificat, miercuri seara, in grupele Champions League, dupa ce a eliminat formatia elvetiana FC Basel, cu scorul general de 3-1. Elevii antrenati de Ioan Andone s-au impus cu 1-0 pe teren propriu, dupa ce in mansa tur se impusesera cu 2-1.

Singurul gol al meciului a fost inscris de Kapetanos, in minutul 20. Grecul a trimis mingea in plasa cu capul din sapte metri, dupa o centrare a lui Diogo Valente de pe partea stanga. In minutul 44, FC Basel a beneficiat de un penalty, insa Frei a sutat mult peste poarta.

CFR Cluj s-a calificat in grupele UEFA Champions League, dupa ce au trecut cu 4 victorii de Slovan Liberec si Basel. Maine, la Nyon va avea loc tragerea la sorti.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Camora - Sare (Godemeche '51), Muresan - Sougou, Bastos, Diogo Valente (Nicoara '73) - Kapetanos (Rui Pedro '82). Antrenor: Ioan Andone.

FC Basel: Sommer - Steinhofer, Sauro, Dragovici, Park Joo Ho (Schar '84) - F. Frei, Diaz (Andrist '69), Cabral, D. Degen (Zoua '46) - A. Frei, Streller. Antrenor: Heiko Vogel.

Mutu, un diavol al gazonului. Vezi ce scrie presa franceza despre venirea romanului la Ajaccio!... Gigi Becali: "Tatu se va intoarce, s-a refacut si vine inapoi!"...